evien evien komentáře u knih

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Je to jako s každou knihou. Předá Ti to, co má. Nic víc, nic míň. Pro někoho je skvělá, pro někoho ne. Osobně silně cítím, zda chci nějakou knihu číst (nebo že ona chce být čtena?) a cítím to téměř okamžitě. Nejdříve mne upoutala svým zevnějškem. Po otevření pak ilustracemi a textem.
Za mě prostě paráda! Díky Miguelovi
P.S.: Čtyři dohody v divadelním podání Jardy Duška a Pjéra la Šéze (a ještě tam je myslím jeden pán) mám nesmírně ráda.

06.04.2022 5 z 5

Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Mapa duše / Mapa života: Tak pravil Vladimír Kafka Vladimír Kafka

Knihu mám, dá se říci, jako orákulum, průvodce a podporu. Někdy mě z nenadání vezme nutkání ji otevřít. Představím si, kde na stránce budu číst a pak otevřu podle pocitu v prstech. Pokaždé mě dostane, jak to zapadne do mé aktuální situace..
Doporučuji a děkuji Vladimírovi a Ireně za jeho knihy :)
"Jistý negativní vliv na náš život má naše nepoučitelnost." (z knihy)

06.04.2022 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Podobně jako Dennys se mi kniha čte těžce. Ještě tomu dám šanci, ale třeba mi není určena

17.03.2022

Čarodějnice se nelíbaj Čarodějnice se nelíbaj Hortense Ullrich

Narazila jsem na ni ve svých 28. S čistým svědomím vřele doporučuji i neteenagerům! Hihňám se jako blázen i během nočního čtení, kdy už doma všichni spí. Kniha evokuje vzpomínky na mé vlastní vnímání reality, když mi bylo jako hlavní hrdince. Opravdu vtipné dílko :)

14.03.2022 5 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Narazila jsem na ni v období, kdy odcházelo hodně lidí i zvířat v mém okolí a nemohla jsem se smířit, přijmout to a dovolit. Měla jsem hodně otázek.. Čtení téhle knihy je jako rozpomínání se na něco zapomenuté. Jsem za ni nesmírně vděčna. Když teď odchází někdo blízký, stále to hodně bolí, ale už to dokážu přijímat a cítím klid..

15.10.2021 5 z 5