evaoknihach evaoknihach komentáře u knih

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Ja som veľký fanúšik kníh M. Zapaty. Pre mňa je ona kráľovná slow burn romantiky a KULTI patrí k mojim najobľúbenejším knihám svojho žánru.

Všetky knihy, ktoré doposiaľ vyšli v češtine majú odo mňa vysoké hodnotenia, no tentokrát to proste nefungovalo.

Oni sú bývalí najlepší priatelia, ktorí stratili kontakt. Po rokoch sa ich cesty opäť pretnú, ona je strašne ublížená, no silene sa snaží byť nad vecou. On sa tvári, ako nič.

Okrem toho, že prešla polovica knihy a poriadne sa nič nestalo, za najhoršie považujem, že hlavné postavy medzi sebou nemali žiadnu chémiu. Mala som pocit, že čítam o dvoch súrodencoch, čo v tomto kontexte fakt nechceš.

Sami o sebe neboli zlý. Bianca ako šikovná a úspešná youtuberka s reláciou o varení.

Zac ako hráč amerického futbalu, hľadajúci kam ďalej.

Boli fajn, no absolútne sa mi k sebe nehodili.

Prepáčte, za mňa nie, no vy možno budete mať iný názor.

Všeho všudy okrem mojich subjektívnych pocitov sa knihe nedá nič vytknúť. Bola to typická Zapata receptúra, no niečo tomu chýbalo, pre mňa to bolo nedochutené.

Recenzný výtlačok.

2,5*/5*.

03.12.2023 2 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Kráľovná slow burn romantiky, Mariana Zapata.

Jej najnovší román Drahý Aarone, ktorý vychádza v českom preklade už 27. apríla bol doslovným potešením čítať.

Veľká časť knihy je komunikácia hlavných postáv prostredníctvom dopisov, emailov a pod., priznám sa, že istú chvíľu som sa už bála, že či to bude takto v celej knihe, no našťastie nebolo.

On vojak na zahraničnej misii, ona milá, trošku stresčená sympaťáčka.

Ich interakcie boli svižné, zábavné (ako poznamenala kamarátka, toaletný humor nesmie chýbať) a krásne sa dopĺňali. Proste seklo im to spolu.

Tým, že veľká časť knihy bola postavená hlavne na vzájomnej komunikácii, tak sme konečne videli aj, čo to z myšlienok hlavného hrdinu, lebo povedzme si otvorene, autorka ich väčšinou píše tak, že moc nám toho o nich nepovie (teda až na konci, kedy príde veľké vyznanie).

Ale nebojte, aj tu boli klapky na očiach a na to niečo sme si počkali až do veľkého finále.

Ja som spokojná. Prečítala som to za menej ako 24 hodín, od kedy mi kniha prešla.

Nebola to za mňa úplne najlepšia kniha od Zapaty, no rozhodne bola veľmi dobrá. Pre tých, čo náhodou autorku nepoznáte, tak ak sa vám páčia knihy od Ali Hazelwood, bude aj toto.

Mimochodom, veta, že Aaron vyzerá ako stelesnenie Kapitána Ameriky, hneď pridalo pár bonusových bodov.

4*/5* Odporúčam. Ďakujem @humbook za recenznú kópiu.

06.04.2023 4 z 5