eva6354 eva6354 komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký, realistický příběh o přátelství se smutným a překvapivým koncem. V jednoduchosti je krása. Moje první kniha od Steinbecka, rozhodně sáhnu po další.

04.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavní hrdinku Rachel budete mít chuť vytáhnout z knihy ven a jednu jí plesknout. I přesto jsem s ní v průběhu děje začala sympatizovat a na konci jí vyloženě držela palce. Kniha mi nedala spát, dokud jsem nedočetla i poslední stránku. Můžu jenom doporučit!

09.06.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Hlavní hrdinka je osmiletá Čipera, která vypráví celý příběh. Hlavní záplatkou je křivé obvinění mladého černocha ze znásilnění bílé dívky. Jeho obhájcem je otec Čipery a jejího bratra Jema Atikus Finch. Kniha vykresluje poměry tehdejší doby na malém městě, kdy narodit se jako "negr" znamenalo celoživotní boj s nenávistí, nespravedlností a předsudky. Kniha je čtivá, začátek trošku pozvolnější, napínavější částí je soudní proces a samotný závěr mě vysloveně dostal.

24.04.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Naprosto perfektní! Všechny hlavní postavy mi přirostly k srdci a nerada jsem se s nimi loučila. Protože patřím k lidem, které dějepis ve škole moc nebral, mám mezery ve znalostech historie, proto mám ráda knížky, které mi něco dají i v tomhle směru. Knížka je psaná z pohledu několika hlavních postav po krátkých kapitolách a čte se hrozně rychle. Po přečtení jsem si opravdu uvědomovala, jak se mám dobře a jaké blbosti v běžném životě řeším. Opravdu skvělá knížka a už se chystám na zbylé dvě od této autorky!

04.10.2016 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Výborná kniha, přečtená jedním dechem! Jednotlivé kapitoly popisují různá období před a po smrti nejoblíbenější ze tří dětí rodiny - dcery Lydie. Minulost se prolíná s přítomností a postupně do sebe vše zapadá. Veselé čtení to tedy není, zato si člověk uvědomí, jaké zdánlivé drobnosti a chyby v komunikaci mohou vést k takové tragédii.

24.04.2016 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Občas se mi zdálo, že se na několika stránkách v podstatě nic nestalo, že kniha zdlouhavě vypráví "o ničem", ale i přesto se mi kniha líbila. Je to klidné čtení ideální na léto. Alanovo odhodlání, odvaha a víra byla velice inspirativní a obdivuhodná.

21.07.2016 4 z 5