eŠ komentáře u knih

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

(SPOILER) Název knihy nedává žádný smysl. Gael se za celý příběh z ničeho nepoučil a dělal pořád ty samé chyby. Romantikem zůstal od začátku do konce. Přelétával od jedné holky k druhé. Čekala jsem příběh o klukovi, který se ze svého poslední vztahu poučí. Do dalšího nebude tolik spěchat. Zaměří se víc na to jak si s člověkem rozumí, ne za jaké romantické/ filmové situace se s danou osobou setká. Ale tak to nebylo. Příběh obsahuje všechno co většina romantických filmů - jedna neuvěřitelná náhoda střídá druhou, nechybí ani osud a předurčení jeden pro druhého, "šťastně až navěky". Což způsobuje jednak naivita Gaela, tak i hlavní vypravěčka Láska.

Příběh není o lásce samotné, ale o zamilovanosti. Samotný název Jsem romantik, ale léčím se nás však láká na oproštění se od obyčejných románků, ve kterých se do sebe hlavní hrdinové zamilují jako správní puberťáci během jednoho či pár dní. Čtenář očekává rozpad této myšlenky o zamilování se do někoho "na první pohled" a zaměření se na to, jak by měl vypadat zdravý vztah, za normální běžné situace. A proto nutně přichází zklamání z příběhu.

Přesto je příběh čtivý, děj rychle plyne a nezabředává do nudných popisů.

25.11.2020

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Začátek příběhu byl zajímavý a ačkoliv nejsem fanda dinosaurů, autor mě dokázal navnadit tak, že jsem se na chvíli chtěla stát archeologem na nějaké vykopávce.
Někde od půlky bohužel moje nadšení začalo uvadat a příběh mě pomalu nudil. Snažila jsem se znovu začíst, ale posledních 100 stran se zdá být nadlidský výkon.

29.10.2020 2 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

*Obsahuje spoilery*
Druhý díl mi připadal trochu překombinovaný tím, jak postavy umíraly a znovu vstávaly z mrtvých, neustále hrozila bezvýchodná situace, při níž jakýkoliv agresivní akt znamenal smrt buďto Lazla nebo Sarai..
Ačkoliv mám básnické a pestře rozvětvené věty autorky moc ráda, tentokrát mi to přišlo moc. Příběh se delší dobu táhl na stejném místě a poté, když se dal zase do pohybu, kniha byla pomalu u konce.
Osobně by se mi více líbilo, kdyby se ve druhé polovině knihy autorka zaměřila na samotné cestování mezi světy s Astrálem a jeho posádkou.
Přála bych si, aby se Sarai v budoucnosti setkala s Karou, aby mohla Karou udělat Sarai nové tělo pro její duši.

23.07.2019 3 z 5

Opice Opice Jeff Stone

Příběh z pohledu Opice se mi líbil ještě víc.. než z pohledu Tygra.

21.01.2016 3 z 5

Mars Red 3 Mars Red 3 Bun'ó Fudžisawa

Po dočtení všech tří dílů si připadám jako bych přečetla kvalitní úvod do nového světa, do světa nové mnohodílné série, bohužel se ale jedná o celý příběh. Moc ráda bych viděla jak se příběh odvíjí dál, kam nás upíři dále zavedou...
Osobně by se mi líbilo dívat se na příběh očima Defrotta.

24.03.2024

Summer Summer Eden Maguire

První dva příběhy se mi líbily víc. Třetí příběh ztrácí na atmosféře, která se mi v prvních dílech tak líbila. Vrahové jsou ve všech třech dílech tak podobní, že by to mohl být ten samý člověk. Všichni jsou psychopati.

V prvním díle se mluvilo o tělesném postižení, v druhém o ADHD, v tomto mělo zřejmě jít o schizofrenii. Vyobrazení této nemoci se však nepodařilo. "Slyšet hlasy a poslouchat co říkají." Přesně to obecné co si každý pod pojmem "schizofrenik" představí. Ani v tomto to neobohatilo. Ale přililo do ohně mýtů. Velká škoda.

13.12.2020

Jonas Jonas Eden Maguire

(SPOILER) I když je kniha určena mladším čtenářům, řekla bych, že neuškodí ani těm starším. Co se týče vykreslení pubertálního chování hlavní hrdinky. Každý si tak může zavzpomínat na to, jak byl on sám na facku, a na chudáky rodiče co to museli snášet. V období, kdy nám připadalo, že jsme na všechno sami a že nám nikdo nerozumí, natožpak rodiče.

Psychická zátěž. Smrt první velké lásky. Odcizení. Únik z reality. Deprese.

Nejenže se musí Darina vypořádat s otčímem, který se jí snaží být otcem, ale také s neporozuměním ze strany její vlastní mámi. K tomu ke všemu se přidají tři úmrtí mladých lidí ze školy, kterou sama navštěvuje. A jako by to nebylo málo. Ta jediná věc, která ji drží nad vodou. První velká láska - Phoenix, se stane další obětí.

Po sériích tragických nehod a smrti jejího přítele, upadne Darina do deprese. Uzavírá se do sebe. Přestává si rozumět s přáteli. Utápí se v bolesti a vzpomínkách na Phoenixe. Jak by po tomhle ještě někdy mohla být v pořádku?

Jednou při projížďce autem narazí na opuštěný domov a v něm objeví Krásné mrtvé. Odpověď na volání jejího zlomeného srdce. A s nimi také ony čtyři mrtvé - přátelského Jonase, drsnou a odtažitou Arizonu, laskavou Summer a milovaného přítele Phoenixe.

Všechno má však svou cenu. Každý z Krásných mrtvých dostal rok - od jejich smrti - na to, aby zjistil co se v ten osudný den stalo a tím došel klidu. V tom všem jim pomáhá Darina, jako cena za to, aby je mohla dále navštěvovat.

25.11.2020

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

4,5 *

Vtipný i citlivý, čtivý a zajímavý příběh o na pohled dokonalé Amy a nerdovi tělem a duší Craigovi. O jejich lásce a prvních velkých rozhodnutích, o hledání sebe sama a místa ve světě.

Ústředním tématem je jak název napovídá rozchod. Craig jako romantik nese každý z rozchodů velmi těžce. Vnímání bolesti je v jeho podání přenositelné na čtenáře, lehce se vžije do jeho kůže a sám si vzpomene na svůj rozchod a jeho tíživou a všespalující bolest. Craig se díky Amy přeměňuje z hromádky neštěstí v dospělého mladého muže. Začne se víc dívat kolem sebe, myslet na ostatní.

Nemalou roli v jeho příběhu hraje i dvojče Kaitlyn. Přestože si věčně vjíždějí do vlasů a každý z nich je jiný, přestože to neumí jeden druhému ukázat, mají se rádi. Což se nám ukazuje v nejvypjatějších chvílích.

Amy naproti tomu působí jako vyspělá. Premiantka třídy, vedoucí a organizátorka školních akcí, oblíbená a krásná. A nebo je to jen iluze? To si musíte přečíst sami.

02.07.2020 4 z 5

Pět bojovníků – Had Pět bojovníků – Had Jeff Stone

První dva díly se mi líbily. Pohodové čtení, nečekáte nic náročného, jen vypnete mozek a proplouváte příběhem. Třetí díl mě nicméně zaujal nejméně, přičemž první dva díly mi přišly jako příjemně rozjezdové - a hodnotila jsem je třemi hvězdami jako průměr.

07.02.2016 1 z 5

Tygr Tygr Jeff Stone

Jedenáctiletý kluk sice nejsem, ale kniha se mi líbila! ;D

19.01.2016 3 z 5