ergeletta ergeletta komentáře u knih

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Všechny tři hlavní postavy mi byly hrozně protivné a bylo mi vlastně úplně jedno, co se s nimi stane. Chování nelogické, iritovaly mě vsuvky ve švédštině a fakt, že děj směřoval odnikud nikam. Od thrilleru jsem čekala víc. Třeba napětí, nebo tak něco.

07.06.2019 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé, suše popisné a v celém příběhu mi tím pádem chyběly emoce. Do toho pár akčních klišé a dokonalých načasování záchrany. Hlavní postava mi byla vyloženě nesympatická a být její nadřízený, asi ji brzo pošlu do háje definitivně. Za mě průměr s krásnou obálkou.

15.03.2018 3 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Ne, tohle se fakt nepovedlo. Fulghuma mám moc ráda a obvykle nemám problém jeho knihu přečíst. Tohle byl velký problém. Nápad zajímavý, ale absolutně nerozvinutý, myšlenka rozplizlá do milostného příběhu, který nemá hlavu ani patu. Děj se sice odehrává v Praze, ale mohlo by to být kdekoliv jinde na světě, Česko nemá žádný velký význam. Rozsah knihy je pořádně nafouknutý podivným řádkováním, klidně to mohla být malá brožura, co by nezabírala tolik místa v knihovně. Ale chci ji tam vůbec? Ani ne.

24.12.2017 1 z 5

Kočky to vědí líp Kočky to vědí líp František PON.

Kniha krátkých útvarů o životě s kočkami. Jakožto velký milovník koček a podnájemník jedné z nich jsem u většiny popsaných případů zúčastněně přikyvovala a smála se. Krásně napsáno i když pár aspektů výživy a péče o kočky mě nadzvedlo ze židle.

19.03.2018 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

"Deníkový záznam je pouze pro spisovatele; pomáhá mu pročistit, vnímat a zpracovat svět kolem."

A přesně takové to bylo. V Římě jsem byla několikrát a je to jedno z mých nejmilejších míst. Taky si píši poznámky z cest, útržky, které mi navodí atmosféru města po návratu domů. Rozdíl však je, že jsem si vědomá toho, že jim porozumím jen já, a nevydávám je do světa. Toto byl deníkový záznam, změť zmatených a neuspořádaných myšlenek a bylo velice náročné udržet pozornost a nekoukat neustále kolik stran mi ještě zbývá. Takový paskvil si Řím zkrátka nezaslouží.

04.03.2019 1 z 5

David Černý David Černý Tomáš Pospiszyl

Vizuálně nádherná kniha plná kvalitních fotografií mapující tvorbu kontroverzního umělce Davida Černého. Doprovodným textem jsou úryvky z rozhovorů, kde se vyjadřuje k jednotlivým dílům. Co jsem postrádala, byly základní informace, popř. vysvětlení k dílům samotným. Například, u Entropy to byl výpis zobrazených států a toho, co je představovalo. Spoustu věcí jsem musela vyhledávat na internetu, abych měla uvedené citace v kontextu.

22.02.2018 4 z 5