Enthu Enthu komentáře u knih

Šógun Šógun James Clavell

Tak tahle kniha ve mně zanechala tolik rozporuplných pocitů, že to pomalu není možné. Zprvu mne tedy moc nechytila, ale jak jsem se prokousávala dále, tak už mě dostala. Prostě jak jsem poznávala stejně jako Blackthorne jejich kulturu. Opravdu povedené.
I ten konec se nakonec vydařil, i když posledních sto stran jsem si jenom stěžovala, že se to přece všechno nestihne. Ale i tak jsem s tím spokojená.

10.05.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

I když mi zprvu trvalo navyknout si na styl, mohu říct, že tohle bylo fakt něco. To napětí, kvůli kterému jsem se posunula o pár stran dopředu a rázem se zase vrátila, protože jsem si nechtěla nic vyzradit, bylo neúnosné. A jako Cuja mi bylo opravdu dost líto, hlavně když jsem věděla, co si myslel.

10.05.2018 4 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Zprvu se mi to četlo obtížně, nedokázala jsem se do příběhu pořádně začíst, ale pak nastal zvrat asi před polovinou knihy a mne to začalo bavit. Když to vezmu tak počátek knihy byl zejména pro utvoření půdy. Veškeré postavy, které se vyskytly v příběhu, mi přišly velice opravdové. Snad nejzajímavější byl Dirk, ty jeho plány a podstupování rizik. Tchaj-pan jak jen má být.

10.05.2018 4 z 5