engelmar engelmar komentáře u knih

Záhada na Mojžíšově hoře Záhada na Mojžíšově hoře Jiří Slavíček

Kniha mě dost zklamala, že neměla žádnou pointu, kniha byla moc čtivá, ke konci jsem to už chroupal dost narychlo a najednou konec návrat z dovolené a žádný závěr.

02.03.2020 1 z 5

Jediná cesta Jediná cesta Josef Věromír Pleva

Dávám dva body, jen pro vhled, aby si čtenář udělal obrázek, jak se tenkrát psalo, jinak naprostý odpad.

Děj knihy je v podstatě o tom, jak byl zemědělec tak hloupý, že nevstoupil do družstva, jak se mu to vymstilo, jak se všem dobře dařilo a on chudák byl na všechno sám, ještě tam byl ten kapitalistický záškodník farář, který ho v tom podporoval, naštěstí včas prozřel a do družstva vsoupil a Ti hodní družstevníci ho vzali mezi sebe.

28.02.2020 1 z 5

Hodina němčiny Hodina němčiny Siegfried Lenz

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl, dostal jsem se k ní vlastně náhodou, když jsem četl něco o Lycku autorově rodném městě, je to podobný námět, jako Předčítač, vyrovnávání s vlastní historií válečných zločinů, ale bavila mě o dost víc než předčítač a postupné objevování proplétání dvou rovin, určitě doporučuji.

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl, od začátku to mělo několik rovin, když už se to někde usadilo, najednou wau, všechno je úplně jinak, tatínek nepomáhal židům, on napsal protižidovský pamflet, měl jsem pocit, že zjišťuji, objevuji, ponořuji se do děje. V některých s komentářů níže čtu, že se nejedná o knihu popisující holocaust, dovolím si nesouhlasit, knihy které popisovali hoclocaust vycházely již v padesátých letech, tato popisuje vyrovnání se s minulostí, reflexe této problematiky postupem času, asi to patří do podobné kategorie, jako Plechový bubínek či sto roků samoty, není to jednoduchá kniha a není pro každého.

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Vedle Sofiiny volby a Sto roků samoty je to jedna z knih, která se mi nejvíce líbila. Poutavý děj, od začátku mě to vtáhlo do děje, vždycky přišlo nějaké překvapení. Je to už pár let, co jsem tu knihu četl, rozpomínám si zpětně, snad to někdy přečtu ještě jednou.

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

ˇčetl jsem to na doporučení a není to úplně můj šálek čaje. Takové moc ukecané a vlekoucí se.

28.02.2020 1 z 5

Československo můj osud: Svazek 2 / Kniha 1 Československo můj osud: Svazek 2 / Kniha 1 Prokop Drtina

Přečet jsem všechny čtyry svazky československa můj osud a jsem moc rád, jsem se si mohl rozšířit obror, jak událostí Mnichova 1938, tak komunistického puče 1948 očima přímého účastníka.

28.02.2020 4 z 5

Československo můj osud: Svazek 1 / Kniha 1 Československo můj osud: Svazek 1 / Kniha 1 Prokop Drtina

Za mě jsem si rozšířil obzoru o Mnichovu, je to období, kterému stále nerozumím a proto si vážím toho, že člověk, který byl tak nablízku Edvarda Beneše tam popisuje svoje zážitky. Jsem taky moc rád za tu pasáž, kde obhajuje proč jsme se nebránili, vždy jsem to bral jako Benešovu chybu, zde pan Drtina píše spoustu argumentů, které jsem neznal a dávají smysl, docela mě láká si sehnat a přečíst Mnichovské dny od Edvarda Beneše, abych si přečetl i jeho pohled.

12.12.2019 4 z 5

Přišlo mi to trochu slabší, neš stoletý stařík.

12.12.2019 2 z 5