EmanuelBremi EmanuelBremi komentáře u knih

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Příběh jako takový je výborný, ale byl podle mě dostatečně uveden v Silmarillionu. Investice do samostatné knihy se příliš nevyplatí. Pokud tedy někdo nečetl Silmarillion a stejně má chuť si tuto knihu přečíst, tak jen do toho, ale obeznámeným nedoporučuji.

26.10.2017 3 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Efektivní brutalita. Nic více by nebylo třeba dodávat. Štěpán Kopřiva má netradiční dar. Dokáže si hrát s jazykem a detailem, tak jako nikdo jiný, ale má také velmi specifický smysl pro humor. Pokud si chce člověk odpočinout a zároveň si četbu královsky užít, tak tohle je ta pravá volba.

26.10.2017 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Jedná se spíše o odpočinkovou četbu, která neurazí. Knihu jsem četl již potřetí v průběhu asi deseti let. Zatímco jako puberťáka mě oslovil konec, tak dnes jako mladý dospělý jsem si zamiloval postavu IdrisPukke, protože skrze něj autor předkládá čtenáři moudra, která by se měla tesat do kamene. Není to ani zdaleka nejkvalitnější ani nejrozsáhlejší dílo tohoto žánru, ale dostalo se mi hluboko do srdce a má tam své neměnné místo. Rozhodně bych doporučil, alespoň jako knihu k víkendovému relaxu.

26.10.2017 5 z 5