elu elu komentáře u knih

Iluze Iluze Richard David Bach

po přečtení této knížky už nemůže říct, že něco je nemožné :)

08.04.2014 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

niterní pohled do jedné životní cesty..

08.04.2014 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc milý příběh jedné himalájské kočky, která se (ač by to člověk neřekl) potýká se stejnými každodenními výzvami, jako my lidé. A tak odpovědi, které se k ní v prostředí dalajlamova domova dostanou, mohou často dobře posloužit i nám :)

19.08.2013 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Inspirující čtení :)

11.03.2013 4 z 5

O Tibetu a tibetském buddhismu O Tibetu a tibetském buddhismu Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

VÁCLAV HAVEL, JEHO SVATOST XIV. DALAJLAMA (1990):

Jako dvě lidské bytosti, které přemýšlejí o současném stavu a budoucnosti tohoto lidského světa, obracíme se na všechny politiky a prosíme je, aby se oprostili od pout svých soukromých a skupinových zájmů a řídili se svědomím a pocitem odpovědnosti k pravdě a spravedlnosti. Lidský svět stojí tváří v tvář vážným krizím a podle našeho společného názoru jediná jeho naděje spočívá ve sféře vědomí a probuzení všeho dobrého v každém z nás a v naší úctě k tomu, co nás jako jedince přesahuje, ať již to nazýváme Bohem, kosmickým řádem, nevyhnutelností následků našich vlastních skutků, nebo jakkoli jinak. To platí pro každého z nás, ale ještě více pro lidi, kteří na sebe vzali politickou odpovědnost. Budou-li lidé umět žít s mírem a laskavostí ve svých srdcích a budou-li ctít pravdu a slušnost se smyslem pro všelidskou odpovědnost, pak je naděje, že budou moci žít v míru, vzájemné lásce a spravedlnosti. Jen tak se mohou osvobodit od útisku, duchovní a hmotné bídy. Je naším společným a upřímným přáním, aby se tak stalo.

12.01.2012 5 z 5

Po přečtení této knížky se nemůžu zbavit myšlenky, jak moc musely být pro Remarqua jeho zážitky z války silné. Jak by jinak mohlo vzniknout tak strhující a autentické dílo? Až mě z toho mrazí, má navždycky můj velký obdiv...

14.12.2011 5 z 5