Elmo Elmo komentáře u knih

Tokijské květy Tokijské květy Aleš Palán

Výborný rozhovor s inteligentním a schopným člověkem.
Zajímavé na něm také je, kolik věcí je v Japonsku jinak a jak se s tím vyrovnává křesťanství.

14.06.2017 5 z 5

Rekviem za vojáka Rekviem za vojáka Renée Bonneau

Přirovnal bych to ke slavnému románu Na západní frontě klid. Rekviem je ale kratší a díky křesťanskému podtextu nepůsobí tak bezvýchodně zoufale. Ale nemyslete si, že na otázky války a utrpení odpovídá nějakými lacinými frázemi typu "Bůh to tak chtěl", "za všechno může ďábel". Nechává čtenáře, aby si odpověděl sám a jenom mu nabízí směr, kudy hledat odpověď.
Každopádně je to stručné, je to strhující, stojí za přečtení.

06.06.2017 5 z 5

Františkáni z Bronxu Františkáni z Bronxu Luc Adrian

Opravdu výborné čtení, vtipné, hluboké, inspirativní.
A navíc mají ti bratři i moderní styl: https://www.youtube.com/watch?v=m8yDDB1SmD0

02.06.2017 5 z 5

Krajinami umění Krajinami umění Jan Royt

Moc zajímavé čtení. Líbí se mi, že vidí třeba církevní památky nejen jako historik umění odborně, ale i jako křesťan tak nějak zevnitř. Že chápe jejich hlavní účel.
Zklamalo mě jenom to, že skoro všechny probírané památky se nachází v Čechách nebo v Římě. Moravu, kterou znám lépe, autor téměř opomíjí. Za to dostal o hvězdičku méně. :-)

05.05.2017 4 z 5

Drakobijce: Moje cesta Drakobijce: Moje cesta Juraj Hajkovský

Výborná věc a to už nejsem cílová věková kategorie 9-13 let.
Myslím, že Drakobijce je hodně inspirativní čtení i pro ostatní, zvlášť pro tatínky.
Čte se lehce, ale zároveň vás donutí zamýšlet se nad svým chováním, nad svým životem. Ideální pro kluky, kteří se sebou opravdu chtějí něco udělat, chtějí dospět v opravdové chlapy.
Líbí se mi taky, že příběh počítá s tím, že je normální chodit do kostela, ale nejsou to žádné sladké náboženské řečičky, které by děti stejně odradily. Je to moderní a zároveň nadčasové.

05.05.2017 5 z 5

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Nejlepší křesťanská kniha, kterou jsem za posledního půl roku četl. (A to mi jich rukama projde opravdu hodně.) Doporučil bych ji i mladým.
Autor dokáže perfektně vybalancovat poměr mezi duchovnem a humorem.

31.08.2016 5 z 5

Láska konající Láska konající Bob Goff

Vtipná, čtivá a zároveň poučná knížka. Je to sice dost specifický americký styl, ale i tak mě bavila a doporučuju ji všem, kdo mají rádi čtení o Bohu a zábavu.

14.04.2016 5 z 5

Kvítky papeže Františka Kvítky papeže Františka Andrea Tornielli

Milá knížka plná zajímavých historek z papežova života, ale i jeho kázání.
Skvělý dárek třeba pro babičku na Vánoce.

05.11.2015 4 z 5

Můj život ve službě slova Můj život ve službě slova Raniero Cantalamessa

Zajímavý člověk, který Vás provede posledními 60 lety života katolické církve.

27.07.2015 3 z 5

Oheň lásky Oheň lásky José Luis Olaizola

Zajímavý životopis Jana od Kříže, čtivě podané, střízlivé vyprávění, žádná barokní legenda. Člověk se dozví leccos o karmelitánském řádu, tehdejším Španělsku i o duchovním životě. Doporučuju.

27.04.2015 3 z 5

Jak žít a přežít manželství Jak žít a přežít manželství Rob Parsons

Autor jasně, stručně radí, jak v manželství vyjít, žádné okecávání, jde rovnou k věci, dává konkrétní příklady. Knížka se dá přečíst i za hodinu, v originále to je Šedesát minut pro manželství. Dobrá pro věřící i nevěřící, třeba jako dárek k svatbě.

27.04.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborné! Super zajímavé téma.

18.09.2014 5 z 5