Ell1999 Ell1999 komentáře u knih

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Skvělé napínavé čtení. Na knížce se mi líbí, že ji autor nechal krátkou. Takovou "jednohubku" na pár hodin, namísto toho, aby příběh nudně roztahoval přes několik set stran. Četla se dobře, měla dobrý spád a zajímavé rozuzlení.
Jako oddechové čtení doporučuji.

PS: Nezapomněli jsme.

20.01.2024 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Naprostá bomba!
Takhle knížka vás nenechá ani v klidu posedět, ani hlavě nedá pokoj. Je tak čtivě a napínavě napsaná, že máte neustálé nutkání se ptát "Co? Proč? JAK?!"
A pak přijdou odpovědi. Při čtení jsem si říkala, že být robot, přeškvaří se mi obvody, tak dobrá ta knížka je.
Dějem, prostředím i postavami zajímavá, dobře vykreslená s dobrým spádem, jednoznačně super pro milovníky sci-fi, které se zdá být reálné.
Doporučuji a jdu se vrhnout na další díl.

20.01.2024 5 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

Jedním slovem pecka!
Tahle knížka je velmi reálná jak prostředím a dějem, tak postavami. Vše je dobře popsané. Ani stroze, ani "omáčkovitě", prostě tak akorát. Zjistíte dost o prostředí i postavách ale ne na úkor děje, jak to v některých knížkách bývá. Zkrátka na nudu není prostor. Kratší kapitoly z pohledu tří klíčových postav končí tak napínavě, že vás to přímo nutí číst dál. Otevřený konec si říká o pokračování, tak doufám, že brzy vyjde.
Jednoznačně doporučuji.

16.01.2024 5 z 5