Elinpe Elinpe komentáře u knih

Einstein: jeho život a vesmír Einstein: jeho život a vesmír Walter Isaacson

Zvláště začátek byl velmi výživný. Myslím, že pan Isaacson si s tím docela lámal hlavu. Fyzikální věci jsem ale přesto nepochopil. Zajímavá osobnost. Není ale moc co závidět. Jinak skvěle napsané stejně jako Jobs.

11.04.2015 5 z 5

Hlavosvět: U Zvědavého poutníka Hlavosvět: U Zvědavého poutníka Jan Šumbera

Asi nejlepší zamyšlená fantasy kniha, co jsem četl. Smekám před autorovou fantasií. Kniha není ani zdaleka samoúčelná a postavy z ní mi vyloženě chybí. Určitě se k ní vrátím. Opravdu se i v naší kotlině občas objeví něco hodnotného. Jen tak dál!

13.05.2015 5 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Poetika, poetika a vlastně život sám, jako vždy - výborný Thomas Mann.

11.04.2015 5 z 5

Případ Neruda Případ Neruda Roberto Ampuero

Nechybí tomu atmosféra, ale nápad. Na začátku mě ovanul přímořský vzduch jako v Nádherných troskách, ten nicméně velmi rychle odvanul a zůstalo lehké nedýchatelno. Každopádně příjemný vhled do jiné kultury, ač ne příliš hluboký. Revoluce a politické situace již notoricky známé. Nedočetl jsem to. Stačilo by 150 stran.

11.04.2015 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Bohužel už jsem mu to nevěřil. Chyběla tomu atmosféra a nějaký přesah, který jsem z předchozích Murakamiho knih cítil. Škoda. Už mi docela chybí v literatuře krátké a úderné novely. Spisovatelé se rozplývají a zapomínají, o čem píšou.

11.04.2015 2 z 5