Elenkaaa Elenkaaa komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Příjemná letní oddechovka, která se čte sama :)

06.06.2020 5 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Bible!

15.06.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Váhala jsem jsem, zda knihu ohodnotit 3 nebo 4 hvězdičkami. Nakonec dávám 4... čím déle jsem knihu četla, tím více se mi velmi pozvolna začínala líbit a z nepochopitelného důvodu jsem byla nucena se k ní stále vracet a přemýšlet o ní. Příběh se mi chtě nechtě vryl pod kůži. Díky bohu za ten konec, který alespoň trochu projasnil tu bezútěšnou atmosféru.

28.02.2015 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Ideální oddechové čtení mezi náročnější četbou... Žádné obrovské nadšení se nekonalo, ale několikrát jsem se celkem dost pobavila, takže účel tato kniha splnila.

15.11.2014 4 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Dve sestry muzu vrele doporucit kazdemu, kdo se zajima o islamistickou radikalizaci v Evrope. Ackoliv je to literatura faktu a kazda popisovana udalost v knize se skutecne stala, je velmi ctive napsana.

Somalska rodina utekla pred valkou do Norska, aby zajistila detem lepsi zivot. Dve sestry, Aisha a Leila, proziji v Norsku pekne detstvi. O to vic je pro me i po docteni nepochopitelne, jak je mozne, ze si dve inteligentni studentky nechaji vymyt mozek a vydavaji se na cestu do syrie, aby pomahaly IS. Do valky, ze ktere jejich rodice pred mnoha lety utekli, aby jim zajistili normalni zivot.

Jejich otec se je opakovane pokousi najit a privezt zpet. Ale nejde zachranovat nekoho, kdo nechce byt nalezen a zachranen.

Moje prvni prectena kniha od Prokletych autoru a urcite ne posledni.

14.01.2019

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nesnesu nechávat knížku rozečtenou, ovšem budu muset udělat výjimku. Knižka je to fajn, ilustrace překrásné, ale vůbec mi nesedl styl kraťučkých vyprávění na tři strany, což je spíše můj osobní problém. Dovedu si představit, že ji někdy dočtu, až budu na něco čekat...takové čtení na 5 minut, déle mě to nebavilo. Takže vlastně ideální záchodová literatura :)) Nicméně v knihovně se bude náramně vyjímat a Aňa je sympaťanda!

09.02.2017 3 z 5

Doktor šéfkuchař – 80 chutných receptů pro mé srdce, mé nervy, má záda, můj žaludek, mou kůži... Doktor šéfkuchař – 80 chutných receptů pro mé srdce, mé nervy, má záda, můj žaludek, mou kůži... Dale Pinnock

Přesně to, co jsem hledala. Jednoduché, rychlé a především zdravé recepty. U každého receptu je uvedeno, na kterou oblast lidského zdraví má dané jídlo pozitivní vliv. Kniha obsahuje spoustu užitečných informací a je krásně zpracovaná.

10.07.2015 5 z 5