Eleanor05 Eleanor05 komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Kromě opravdu skvělé, naturalistické kapitoly o bitvě u Brenny, se mi Paní jezera líbila ze všech dílů nejméně. Nechápu, proč se polovina závěrečného dílu celé série soustředí na nedůležité postavy (Nimue, Condwiramurs, Auberon, Eredin, Fringilla atd.), namísto těch, o nichž sága o Zaklínači pojednávala od začátku. Úplný závěr, konec osudů Geralta, Yenny, Ciri a Triss působil zkratkovitě a odbytě.

03.11.2020 2 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Až na v pravdě výbornou povídku "Meč osudu" mi druhá kniha příběhů o Geraltovi z Rivie připadala horší, než první. Povídky začaly být zdlouhavé, plné přepečlivého líčení na úkor děje a point. Do povídek "Střípek ledu", "Věčný oheň" a "Trochu se obětovat" jsem se musela nutit, jak roztáhané a bezdějové byly a dokonce jsem si už říkala, že se Zaklínačskou ságou skončím. Jenomže pak přišel Brokilon, Braen, Ciri a dryády (Meč osudu) a já změnila názor. ;-)

20.03.2019 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Asi nejslabší kniha celé série. Připadá mi, že se sice Sapkowski zlepšil ve slohu, jeho psaní je zde ozdobnější a učesanější, taky vypráví nelineárně za pomoci flashbacků, ale nějak se nám vytratil děj. :-/ Věž vlaštovky jako by byla pouze jakýmsi překlenutím mezi velmi dobrým, válečným Křtem ohněm a finálovou Paní jezera. Pěkně napsané, ale zdlouhavé a dějově slabé.

01.07.2020 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kniha, která mohla být naprosto úchvatná, kdyby se věnovala především všem možným časovým paradoxům, Jakeovým snahám o nápravu minulosti a překážkám, které mu minulost klade (viz. skvělá část se školníkovou rodinou), a méně vztahu se Sadie. Rovněž by nebyl naškodu občas větší spád (obzvlášť uprostřed děje) a naopak trochu delší závěr. Nepochybně jedna z těch "lepších" Kingových knih, co jsem přečetla, ale rozhodně ne ta nejlepší.

27.04.2018 3 z 5