Eeve Eeve komentáře u knih

Pinocchio Pinocchio Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Knižočka sa mi od častého používania už trochu rozpadáva, nestráca však na nadčasovosti :)

Snehulienka a sedem trpaslíkov Snehulienka a sedem trpaslíkov Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Klasika klasík, Snehulienka a jej nestarnúci príbeh.

Alica v krajine zázrakov Alica v krajine zázrakov Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Kto by túto rozprávku v detstve aspoň raz nečítal.

Cap a Capper Cap a Capper Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Moje vydanie je už od častého používania vyšúchané :) Príbeh lišiačika a psíka nikdy neomrzí.

01.04.2021

Dumbo Dumbo Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Dumbo je jedna z najroztomilejších Disneyoviek, vhodné i pre najmenšie detičky.

Robin Hood Robin Hood Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Klasická rozprávočka Robin Hood.

Kniha džungle Kniha džungle Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Je to klasika klasík, ktorá nikdy nenudí.

Oliver a jeho kamaráti Oliver a jeho kamaráti Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Podľa mňa jedna z tých menej známych Disneyoviek, o nič menej krajšia. Rôznorodú svorku psov, ktorí prijali k sebe osirelého kocúrika, som si hneď zamilovala. No čo už, som proste psíčkar :)

Tigrove zimné radovánky Tigrove zimné radovánky Walt Disney

Taká malá srandička-knižočka o Tigrových lapajstvách, uvidíme tu aj ostatné postavičky, Macka Pu, Prasiatko, atď., a čo je najdôležitejšie, všetko dobre dopadne :) Macko Pu nikdy nesklame.

Pocahontas Pocahontas Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Rozprávku ako takú mám veľmi rada, bola som na ňu i v kine, musím si zadovážiť i nejakú väčšiu, podrobnejšiu knihu, stojí to za to.

Simba a nešikovný pštros Simba a nešikovný pštros Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Leví kráľ je moja srdcovka, tento milý príbeh je takým korením k tomu hlavnému.

Zvonár u Matky Božej Zvonár u Matky Božej Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Rozprávku ako takú mám veľmi rada, bola som na ňu i v kine, a mám ďalšie dve rôzne vydania väčších kníh, čo len dokazuje, že je jedna z mojich obľúbených.

Mačky aristokratky Mačky aristokratky Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Rozprávku ako takú mám veľmi rada - hoc mačičky ako také nemusím :)

Herkules Herkules Walt Disney

Keďže mám maličkú knižočku z edície Mini, dej je prerozprávaný dosť z rýchlika, no toto milé vyhotovenie doslova do kapsy (väčšej:) to vynahradzuje. Rozprávku ako takú mám veľmi rada, je to nostalgia.

Ako Flik zachránil Ostrov mravcov Ako Flik zachránil Ostrov mravcov Walt Disney

(SPOILER) Túto rozprávku som nevidela prakticky doteraz, prečítala som si ju len tuná v tejto kratučkej knižočke. Je to ale veľmi pekná rozprávka s klasickým motívom - utlačovaný "chlapík" nakoniec dokáže všetkým, že je na niečo dobrý a zachráni celé mravenisko pred zlými kobylkami. Celkom zlaté počteníčko.

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

Krásna malá knižočka (mám vydanie z edície Mini). Klasická disneyovská rozprávka o dvoch zamilovaných psíkoch. Keďže je to edícia Mini, tak dej je prerozprávaný dosť z rýchliku, ale to nevadí, i tak je to veľmi milá rozprávočka a knižočka.

101 dalmatínov 101 dalmatínov Walt Disney

Klasický príbeh toľkého množstva dalmatínov :) Krásne vydanie, lesklé, hladučké stránky, nádherné ilustrácie priamo z filmu / rozprávky.

Kouzla pod mořskou hladinou Kouzla pod mořskou hladinou Walt Disney

Ariela je ďalšia z nostalgických, starých známych rozprávok nášho detstva. Krásne hladké, lesklé stránky, veľmi pekné vydanie.

Kniha zloduchů Kniha zloduchů Walt Disney

Kniha sa mi predtým veľmi páčila, kvôli značnej originalite :) Taká knižka sa len tak nevidí, z tej "zlej" strany. Čierno olemovaná, text nie je určený pre úplne najmenších čitateľov, je kus viac beletristický, temnejší, a čo je najdôležitejšie, všetky príbehy končia práve v tom najlepšom, či skôr, najhoršom. To sa takisto často nevidí. Na jednej strane je to logické, na strane druhej by som radšej mala celý príbeh, hoc každú pointu aj záver som poznala.

Vianoce s káčerom Donaldom Vianoce s káčerom Donaldom Walt Disney

Káčer Donald je klasika. Tentoraz Vianočný príbeh s nezbedníkmi Chipom a Daleom. Textu tu nie je veľa, ale na tom ani veľmi nezáleží. Hlavné sú predsa ilustrácie :D V tomto prípade určite. Tenká, ale krásna knižka.