duch72 duch72 komentáře u knih

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Tak tohle je hodně temná kniha, mnohem temnější, než jsem u díla ze současnosti a ze života "obyčejných" lidí čekal. I když, slovo "obyčejných" asi není u Alice a Mattii zrovna na místě. Konec ale podle mě není vůbec otevřený (pozor následuje
SPOILER
moc jsem hrdinům přál, aby se jejich zpackané životy otočily lepším směrem, ale to, co udělal Mattia, totiž že dal Alici už podruhé košem, chápu jako to nejhorší sebepoškozování, kterého se sám na sobě dopustil. Že tím zadusil plamínek naděje na štěstí pro Alici sice nebylo jeho záměrem, ale očividně Mattia neumí jednat jinak.

02.03.2018 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Knížka která pohladí po duši. Předčítal jsem ji svojí dceři a tak mě bavila dvojnásob :-)

25.02.2017 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Tahle knížka je sice poetická, ale její tón se po hravém úvodu stává čím dál ponuřejší a ústí v hodně temný závěr. Přesto ve mne zanechala příjemný pocit, asi jako kdybych si dal vynikající hořký drink z Colinova pianocktailu.

27.07.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Velice autentická kniha, výpověď o Americe konce minulého tisíciletí a o tom, jak si dát do pořádku vykolejený život.

16.06.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak si tady pročítám komentáře a hlavou mi vrtá jediná otázka:

Opravdu jsem tady jedinej chlap, kterej v závěru knihy ronil slzy??

18.09.2015 5 z 5