dubakm dubakm komentáře u knih

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Malá, útla knížka zachycujíci složitost lidských citů postavených před nečekanou a velikou peněžní výhru.Ano, láska snese opravdu spíše nepřítomnost nebo smrt než pochybování a hlavně zradu.A hlavně z pohledu ženy.

26.04.2014 3 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Přečíst tuhle knihu mi trvalo déle, než obvykle. Psaná je hezky, čtivě, ale celý děj se nese na hodně smutné vlně. A s komentářem Weil si dovolím nesouhlasit, každý kdo knihu přečetl určitě ví proč, tahle kniha byla smutná, smutnější i nejsmutnější, ale určitě ne klišoidní.Hvězdičku dolu jsem dala za (pro mne) hodně rychlý a obrovský zvrat v charakterech osob.

23.04.2014 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Nádherná knížka podporujíci správnym směrem fantazii dětí.Koupila jsem ji dcerce (9let) a přečetli jsme ji společně. Určitě budeme v sérii pokračovat.

08.04.2014 4 z 5

Z příčin nikoli přirozených Z příčin nikoli přirozených P. D. James (p)

Moje druhá detektívka od téhle spisovatelky. Příběh se odehráva během několika dní a pomalu, postupně odkrýva větší-menší tajemství lidí obývajícich mys až do strhujíciho rozuzlení vrážd. Kniha se četla opravdu lehce a skvěle vtáhla do děje, ale v některých částech byla kniha až moc roztahaná.

06.04.2014 3 z 5

Nikde v Africe Nikde v Africe Stefanie Zweig

Příběh židovsko-německé rodiny prchajíci před vzkvétajíci nadvládou fašistického německa do africké Keni, příběh přátelství holčičky Reginy a černošského boye Owuori a příběh o tom, že domov nemusí být jenom jeden. Kniha se četla celkem dobře, ale neuchvátila mě natolik, abych se k ní vracela.

03.04.2014 3 z 5

Šest dnů Kondora Šest dnů Kondora James Grady

,,Kde je světlo je i stín", jeden z citátů v knize, který dokonale zhrňuje téma příběhu. Ano, to že je člověk navenek uznávaná autorita neznamená, že nemá kolem sebe několik temných stínů. Kniha se četla opravdu lehce, vtáhla do děje a vlastně i pod kůži ,,Kondora".A proto nás ani konec šestidenného příběhu nemohl překvapit. Ještě že se nechystám pracovat pro zpravodajské služby :-))

24.02.2014 4 z 5