DorianGreene DorianGreene komentáře u knih

Zmizení Edwina Lindy Zmizení Edwina Lindy David Jan Žák

Výborný počin. Atmosféra i napětí románu Zmizení Edwina Lindy se dá srovnat s vrcholnými Foglarovkami. Začátek je sice trochu zmatenější, ale potom nastane parádní jízda, od které se jen tak neodtrhnete.

30.03.2019 5 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Zklamání... Boletus Arcanus byl sice totální úlet, ale byla to stále nevyzpytatelná "urbanovština", která svým způsobem okouzlila. Praga Piccola není klasickým románem, ani memoáry, ani historickou sondou.... prostě jen všední knihou, od které jsem měl asi příliš velká očekávání...

08.03.2013 3 z 5

Divocí sekáči: Šumava 1947 Divocí sekáči: Šumava 1947 Martin Sichinger

Tohle byl bohužel spíš podprůměrný Martin Sichinger. Zpočátku to vypadalo hodně dobře, ale nakonec se kniha zvrhla v jakousi grotesku. Zajímavé je, že dosud málo známé téma dosídlených rumunských Slováků se za poslední rok objevilo hned ve dvou románech, naposledy v Prokletém kraji. Poslední kniha Michaely Klevisové ale ve srovnání se Sekáči vede na plné čáře.

08.12.2022 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dvacet hodin, čtyři kafe, dva grogy, oběd, večeře, dvě propocená trička... asi nejlepší Harry Hole.

09.02.2014 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Jiří Karásek ze Lvovic

Vynikající memoáry přibližující atmosféru fin de siecle. Ideální také jako pramen pro historika.

09.03.2013 5 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Skvostný pohled do zemí ve stínu půlměsíce. Tato kniha mi přiblížila obraz Osmanské říše v raném novověku mnohem více než většina odborných publikací. Pro mě osobně nejlepší Waltariho kniha.

08.03.2013 5 z 5

Triumf zla / Dvě novely Triumf zla / Dvě novely Arthur Breisky

Breiského Triumf zla je souborem esejů, který v imaginárních portrétech ukazuje negativní a tragické rysy velkých postav historie jako aristokratické, okolím naprosto nepochopená gesta. Zajímavá záležitost psaná vytříbeným jazykem. Více v recenzi.

09.03.2013 5 z 5

Gotická duše a jiné prózy Gotická duše a jiné prózy Jiří Karásek ze Lvovic

Základní dílo české dekadentní prózy.

09.03.2013 4 z 5