dews dews komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Původně jsem si ji půjčila v knihovně, ale ten příběh mě tak zasáhl, že jsem si ji musela pořídit i domů. Než jsem se "odvážila" číst ji podruhé, uplynulo docela hodně času a zase mě dostala. Ačkoliv podle názvu by si mohl leckdo myslet, že je to romantika sama, není to pravda. V příběhu zabírá hlavní část taková hluchá epocha našich novodobých dějin, a to období po druhé světové válce před nástupem komunistů k moci. A hlavní hrdinka ukazuje, co všechno dokáže ženská síla.

05.10.2020 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Jsem věrná čtenářka LL a čtu ji asi od 12 let, ale Schody do nebe jsem nějak v raném věku přehlédla, nebo co. S chutí jsem si ji přečetla asi ve třiceti a od té doby už... No mockrát . Žanetě jsem fandila a Petr byl velký sympaťák. Robin byl prostě frajírek, Nela namyšlená kráva, otčím debil... a tak dále .

13.12.2021

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Četla jsem ji takřka jedním dechem, přestože byl začátek letních prázdnin. Asi mi tenhle žánr moc chyběl. Zdálo se mi, že kniha nemá slabé místo. V téhle knížce bylo prostě všechno hezké. Kus, který si musím objednat do své knihovny, měla jsem ji totiž půjčenou.

12.07.2021 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Naprostá srdcovka. Sice jsem je četla v přeházeném pořadí, protože v době mého dětství nebyly ke koupi a doma se zachovalo pouze starší vydání 3. a 4. dílu, ale jakmile po revoluci vyšlo kompletní vydání, dostala jsem je jako dárek a fakt bych nespočítala, kolikrát jsem je četla :D

20.07.2020 5 z 5

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

Od Lenky Lanczové jsem přečetla opravdu velké množství knížek a v téhle jsem měla velký problém sžít se s hlavní hrdinkou. Příběh sice čtivý, ale konec začal být najednou tak předvídatelný... Spíš slabší kus, ale jako odpočinková kniha poslouží.

20.07.2020 2 z 5

Pestré klubíčko povídek a pohádek Pestré klubíčko povídek a pohádek Jaroslav Hloušek

Tuhle knížku mám po své babičce (ročník 1939). Ty příběhy nejsou jen pohádkové, ale je to taková opravdu pestrá směs pohádek a "současných" příběhů.

13.12.2021 4 z 5