denny276 denny276 komentáře u knih

Barvy dychtivosti Barvy dychtivosti Vina Jackson

80 dní... ač je mi to líto, ale nemohu jinak- nevím co mě to napadlo,že jsem se po přečtení prvního dílu vrhla na druhý... nápadů se zde moc nevyskytuje a v příběhu je neskutečně mnoho zbytečně táhlých pasáží. Kniha nesplnila mé představy,jsem zvyklá na jiné podaní knih toho stylu. Nicméně na zimní dlouhé večery vcelku dobré zahnání nudy.

07.01.2017 2 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Kniha má pobavit,jak se píše na začátku...Jasně, srovnávat s Markýzem de Sade to nejde.Takže: to, že je to autorova prvotina bez korekcí,mi vůbec nevadí- sice se občas někde objeví krkolomný obrat,ale celkově se mi kniha četla lehce a účel splnila. Neočekávala jsem od ní nějaké sci-fi z budoucnosti a podobně. Takže náčrt světa hned na začátku, s občasnými zmínkami pro připomenutí v průběhu knihy,mi přišel dostačující. Nemyslim si,že by autor byl nejak víc narušen,prostě jen napsal něco malinko jiného, než je v dnešní době běžné. Představivost při čtení fungovala, dějová linie mě nenudila, hlavní postavy pro mě byly popsány dostatečně, a konec se mi líbil.

08.09.2019 5 z 5

Fifinčina dětská kuchařka Fifinčina dětská kuchařka Marcela Šebestová

Miluji Čtyřlístek od dětství. Knihu jsem dostala jako malá a pár receptů jsem z ní vytvořila. Největší úspěch mela mrkvova babovka a plnena rajcata:D

30.08.2019 4 z 5

Šťava z prostaty Šťava z prostaty Jovan Pavlovski

Kniha je napsána vcelku pěkně .Zaujala mne svým příběhem. Sice místy trochu nuda- měla jsem tendence občas něco přeskočit. A když to vezmu kolem a kolem, číst se to dá. Kniha splnila má očekávání a dá se říci, že i mile potěšila různými zvraty.

30.08.2019 3 z 5

Z teplých pelíšků Z teplých pelíšků Leontina Mašínová

Jako malá jsem ji milovala

19.08.2019 5 z 5

Místo, které zvoní Místo, které zvoní Anna Markowitz

Nemohu jinak- povídky paní Olgy Anny mi berou doslova dech z plic. Její forma psaní a stylistika mě nepřestává mile překvapovat s každou nově přečtenou povídkou. Kniha se čte naprosto sama, písmena hltám v očekávání bezvadných slovních spojení . A příběhy samotné mají spád a prostě šmrnc.

11.09.2017 5 z 5

Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Cabernet Sauvignon a jahodový dortík Nathalie Roy

No vzhledem k nedospělému chování Charlotte se dalo předpokládat, jak to celé skončí,takže žádné překvapení...avsak Charlotte na druhou stranu překvapuje vlastně neustále,v podstate vším, co dělá. Celá série mě bavila a četla se sama.

04.09.2017 4 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

První díl obsahoval o něco více vtipnejších scén, avšak oddychovka je to pořád dobrá a čtení jednoduché. Což jsem přesně na léto potřebovala .

04.09.2017 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Kniha splnila mé očekávání. Super oddychovka na léto u které se nemusí přemýšlet a pobaví. Charlotte je prastena a situace,které se jí stávají, jsou někdy úsměvné a jindy zapíchají u srdce. Líbí se mi i ostatní postavy příběhu. Během tří dnů jsem přečetla tři knihy z této série. Ta čtvrtá mi ještě v knihovně chybí.

07.08.2017 4 z 5