Denn896 Denn896 komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha, ke které se ráda vrátím! Námět a celkový obsah knihy mě dost bavil. Pokud někdo váháte, jestli si knihu přečíst, tak neváhejte! :-)

23.03.2016 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Musím se přiznat, že jsem se poněkud zdráhala k přečtení této knihy. Do čtení jsem se pustila spíše z povinnosti (povinná četba k maturitě). Zdráhala jsem se kvůli tomu, protože většina mladých lidí, si volí tuto knihu, která zaručuje prostou jistotu (ať už se koukáte na film - který je sice hezký, ale pořád to není ono. Zkrátka je to příběh, který zná snad každý.)
Nicméně, kniha mi přistála na stole jen proto, protože jsem věděla, že nic v naší školní knihovně nemáme (samozřejmě jsem opět všechno dávala na poslední chvíli).
Každopádně knihy opravdu nelituji! Je pravda, že je poněkud náročnější k přečtení - je dobré si nechat i určitý rozestup k přemýšlení. Zkrátka a jednoduše - Mácha si uměl pohrát se slovy ( úžasně použity umělecké jazykové prostředky). V knize je hodně popisována krajina, což je další plus pro mou malou duši!
Bohužel nemůžu mluvit k většině, ale myslím si, že kniha není ztrátou času. Ať už to máte povinné jako já a nebo ne. :-)

20.03.2016 4 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Naprosto báječná kniha od pana Jiráska. :-)

18.03.2014 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku jsem v obchodě vždycky držela v ruce, ale pořád jsem si nebyla jistá, jestli si jí mám vzít. Nakonec jsem vždycky odešla s něčím jiným a tenhle úlovek jsem dostala k narozeninám.
Některé příběhy ve mně zanechaly smíšený pocity, protože jsem tak nějako nedokázala překousnout to, že každý vztah upadá do stereotypu - ale co už, to už byla jen má puberťácká iluze. :-))) V některých částech jsem se chytala za hlavu, někde jsem se zasmála.. Já nevím, prostě knížka, která podle mě neurazí.

24.08.2016 4 z 5