Denice Denice komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Pre mňa úplne najlepšia kniha od Třeštíkovej. Živá, úžasné postavy, malo to spád. Všetky situácie zo života manželského boli perfektne vystihnuté. Len mi chýba na Goodreads
5*/5*

10.06.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knih o Holokauste nikdy nie je dost a mna ani nikdy neomrzia. Krasny pribeh o celej generacii jednej Zidovskej rodiny, kde v popredi je cudna postava Hana. Tu citatel na zaciatku pribehu nechape, hoci tusi... Casove linie sa striedaju, pritomnost s minulostou, kde sa dozvedame Hanin pribeh, ktory sa nakonci prepoji s tym Mirinym. Velmi pekne napisana kniha.

13.12.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

U mna je to s knihami Radky Trestikovej ako na hojdacke. Jedna sa mi paci (Babovky), druha zas nie (Osm). Tie prve nepocitam, samozrejme, nakolko tam sa autorka len tak nejako "rozpisovala." Zaujimave to zacalo s nou byt az v Babovkach a myslim si, ze by sa mala drzat tohto zanru, kedze si myslim ze Osm jej skutocne nevyslo.
Veseli mi spociatku prislo nutene, nasilu, ten humor ako v kazdej trapnej ceskej komedii... Myslim, ze text dostal hlbku az neskor, tie smutno-vesele prihody, trapasy. Dokazali vo mne vyvolat celu skalu emocii.

12.12.2018 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Kniha sa mi pacila velmi. Ten spad, az priam prud reci (priama rec bez uvodzoviek), hovorila som si ze ak tento neustaly tok myslienok ma denne autorka v hlave, tak z toho sa da jedine vypisat :) Bezne situacie, opis jedneho dna, ale tak fantasticky podane, ze ... viac takychto knih prosim!

12.12.2018 4 z 5