DeinaB DeinaB komentáře u knih

Už tam budem, Mojžíši? Už tam budem, Mojžíši? Kakalík

Absolutně dokonalá kniha pro jakoukoli věkovou skupinu. Základní seznámení s průběhem vyjití Izraelitů z Egypta + základní zvyklosti slavení tohoto svátku dnes. 5/5

23.09.2021 5 z 5

Jezuitské divadlo ve službě zbožnosti a vzdělanosti Jezuitské divadlo ve službě zbožnosti a vzdělanosti Petr Polehla

Výborná kniha, která má za cíl zdůraznit provázanost antického a jezuitského dramatu. Je však velmi potřebné mít určité předporozumění v této problematice, neboť jinak se stává kniha čtenáři dosti obtížnou.

24.08.2021 4 z 5

Všechno, co jste chtěli vědět o Bohu, a báli jste se zeptat Všechno, co jste chtěli vědět o Bohu, a báli jste se zeptat Štěpán Sirovátka

Skvělá kniha plná perfektních postřehů.

09.08.2021 5 z 5

Povídky izraelského vyznání Povídky izraelského vyznání Karel Poláček

Velice humorně podané povídky s židovskou tématikou. Jedná se o příběhy, kterými si vlastně autor dělá legraci sám ze sebe tzv. chucpe, čímž kritizuje maloměšťáctví a žid. minoritu.

11.04.2021 5 z 5

Desatero přikázání Desatero přikázání Ivana Pecháčková

Absolutně vhodné pro menší děti. Mnoho líbivých obrázků, málo textu, pár stránek.

24.11.2020 5 z 5

Dobytí a osvobození Latinské Ameriky Dobytí a osvobození Latinské Ameriky Jiří Kunc

Kniha velice nepřehledná, objevují se jména bez vysvětlení. Velmi nečtivé. 2/5

07.11.2020 1 z 5

Melancholická pouť Melancholická pouť Karel Toman (p)

Příjemná sbírka, snadná na pochopení. Krásné impres. motivy.

17.09.2020 5 z 5

Karel Foucauld - Duchovní životopis Karel Foucauld - Duchovní životopis Malá sestra Annie Ježíšova

Zajímavě koncipovaná kniha, která je obsahově, tedy myšlenkami, poměrně náročná. Rozhodně to není odpočinkové čtení.

12.09.2020 4 z 5

Léto Léto Fráňa Šrámek

Ironie střídá duševní projevy. Silně cítit nadsázka, nesmyslnost mládí, výsměch morálce.

30.08.2020 5 z 5

Marie - Žena statečná Marie - Žena statečná Francine Rivers

Moc pěkná beletrizace. Na druhou stranu se v této knize vyskytovaly často faktografické chyby, které i průměrný čtenář pozná.
Právě díky pohledu z druhé strany hodnotím 4/5. Pokud se na knihu budeme dívat čisté jako náboženský román pro ženy, klidně by to mohlo být 5/5 hvězdiček.

12.07.2020 4 z 5

Morálka do kapsy Morálka do kapsy Christoph Schönborn

Náročnější kniha, která více prohloubí pochopení a vztah ke katolické církvi. Složitější konstrukce vět. Kniha není vhodná pro úplné "začátečníky".

02.07.2020 5 z 5

Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Jakub Arbes

Až na Newtonův mozek...to bylo skvělé!

14.02.2020 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Spousta cizích slov, což ale na hezkém trochu náročnějším románu neuškodilo. Velmi zajímavý strhující konec, těším se na druhý díl.

19.03.2017 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Knihu jsem koupila v podstatě spontánní reakcí v knihkupectví a musím uznat, že do cca 3/4 knihy jsem vůbec nelitovala utracených peněz. Ale ten konec?! Co to bylo? Upřímně, velké zklamání.
----Spoiler----
Když se hlavní hrdinka vyspí se skoro hlavním hrdinou, tak fajn, ale ne, když to je bývalý přítel mrtvé nejlepší kamarádky. To je fakt hnus.

28.12.2016 3 z 5