daza.dt daza.dt komentáře u knih

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Úžasně napsané, hrdinka - neuvěřitelně silný člověk s takovým životním osudem - klobouk dolů, jak se se všemi problémy vypořádala. Autorce jednoznačně palec nahoru. Rozhodně doporučuji ke čtení.

17.08.2016 5 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Přiznám se, nezvládla jsem dočíst - evidentně nejsem cílovka této spisovatelky. Zase obdivuji, že se tímto dá uživit. Hrůza.

17.08.2016 odpad!

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Přiznám se, čekala jsem více. Chvílemi mi přišlo až zmatečné, jak autor těká mezi různými svědectvími a svým textem. Ale někomu se to třeba bude líbit. Já byla zklamaná.

05.08.2016 2 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Vzala jsem si tuto knihu jako odpočinkové čtení na dovolenou - nic moc jsme od ní neočekávala, ale přečetla jsem jí jedním dechem. Dle mě je úžasná. Nečekaný vývoj, krásně vystavěný příběh mladé dívky, která až neuvěřitelně mladá, si prošla hrůzami. Moc všem doporučuji - nebudete zklamáni.

27.07.2016 5 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Kniha je psaná z pohledu holčičky, chvílemi až neuvěřitelně drsně, že jsem si říkala, že to není ani možné. Bohužel ano.

18.05.2016 4 z 5

Procházka savanou - Moderní africké povídky Procházka savanou - Moderní africké povídky kolektiv autorů

O moderní africké literatuře jsem neměla moc jasnou představu. Mile mě překvapila. Některé povídky mi přišly takové zvláštní, ale to je asi jiná mentalita než mají lidé ze střední Evropy.

Dracula & syn Dracula & syn Claude Klotz

Jako fanynka díla Dracula jsem byla docela zklamaná. Knížečka je velmi útlounká četla se velmi rychle. Chvílemi až tragikomické.

18.05.2016 3 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Lucy Ferriss

Krásně napsáno, čtivé. Knihy toto typu mám ráda. Děj chvílemi trošku nudnější, ale nic hrozného. Závěr mě též trošku překvapil.

18.05.2016 5 z 5

Ženy, které uměly myslet i bez manžela Ženy, které uměly myslet i bez manžela Eva Uhrová

Velmi milá malinká knížka, kapitoly o jednotlivých ženách krátké - čtou se jedním dechem. Krásná grafika.

18.05.2016 5 z 5

Zajímavý pohled na věc, chvílemi mi to přijde až dost extrémní. Ale poučné.

Expanze na Mars Expanze na Mars Alexandra Hrouzková

přečteno velmi rychle - knížka opravdu není rozsáhlá. Ale už nikdy více. Tiše doufám, že obsah nebyl 100% přepis zkušeností,ale literární fabulování

18.05.2016 odpad!