Dracula & syn

Dracula & syn https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121826/drakula-a-syn-121826.jpg 4 14 2

Ferdinand Poteivin je synem upíra Draculy a smrtelné ženy Herminie. Odešel ze své vlasti Sedmihradska do Francie, kde pracuje jako noční hlídač. Jako každý upír však musí také pít krev, a tak se jednou vydá do nočního baru, aby si našel nějakou ženu a mohl se nasytit. Potká tu ale Jenovéfu, do které se zamiluje. Celkově ho potkají zábavné životní zkušenosti: první milování se strašně tlustou dámou, návštěva krevní banky - kde aby místo ukradl trochu krve, tak ji daruje. Zlomí si zub. Je vyhozen z práce a v zimě dokonce pálí svou rakev, ve které každý den spal. Stane se člověkem. Ferdinand si nakonec Jenovéfu vezme a otec mu sežene práci - Dracula totiž pracuje jako herec (hraje hraběte Draculu). Po smrti Dráculy, kterého zastihne sluneční svit, upíři vymírají. (Takzvaně po meči...) Na motivy této knihy byl i v roce 1976 natočený film - stejného názvu, s Christopherem Leem v hlavní roli.... celý text

Humor Romány Fantasy
Vydáno: , Odeon

Dracula père et fils , 1976

daza.dt
18.05.2016 3 z 5

Jako fanynka díla Dracula jsem byla docela zklamaná. Knížečka je velmi útlounká četla se velmi rychle. Chvílemi až tragikomické.

cathyblack
25.04.2012 5 z 5

Tato kniha je podaná takovým tím starodávným způsobem. Je ale strašně legrační a člověk nemusí patřit mezi upírské fanatiky, aby si knihu náležitě užil. Já ji četla už dvakrát a je to taková ta pravá odychovka, když už nevíte co by... Film jsem prozatím nevidělala, nicméně to plánuji už jako dobu, nejen kvůli "Sarumanovi" Leemu.

upíři zfilmováno

Autorovy knížky