Dashmo Dashmo komentáře u knih

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Trošičku slabšie, ako predchádzajúci diel. Sebastian tam veľa priestoru nedostal. Vôbec nechápem jeho zmýšľanie pokiaľ ide o Vanju. Tak skvelý psychológ a dojde k takým hlúpym záverom. V tejto časti akoby stratil ten jeho povestný egocentrizmus a stáva sa z neho milučký, zlatý pánko v rokoch.
Prípad bol taký zamotaný, že som si do poslednej chvíle nevedela predstavit, čo sa mohlo stať.
A záver zas taký, že siaham po ďalšej časti okamžite

22.01.2022 4 z 5

Učeň Učeň Hans Rosenfeldt (p)

Ten konieec o maj gudnes. Idem na tretiu cast. Chvalabohu, ze ich mam vsetky doma inak by som to asi neprezila :D perfektna cast. Sa to samo citalo

17.01.2022 5 z 5

Hľadám Rómea Hľadám Rómea Alexandra Potter

Od tejto autorky mam toho precitaneho velmi vela. Jej knihy davam ako oddychovky medzi tazkymi severskymi krimi knihami a pod. Doteraz to nikdy nebol vrchol literatury ale vzdy pobavilo kus som poplakala a nakoniec sa tesila z konca. Ale toto bol otras. Citila som sa akoby som citala premotivovanu karikaturu studentky strednej skoly. Nevedela som to docitat nevedela som sa donutit a trvalo mi asi pol roka kym som to konecne doklepla. Dakujem ale toto nie.

20.12.2021 odpad!

Panstvo Soli a smútku Panstvo Soli a smútku Erin A. Craig

Ešte som nikdy nečítala knihu, ktorá by bola tak zmixovaná rôznymi žánrami, ako bola Panstvo Soli a Smútku. Obdivujem autorku, ako prirodzene dokázala spojiť horor, romantiku, mystickosť, božstvo a detektívku v jeden ucelený príbeh. Do poslednej chvíle som netušila, kto stojí za tým všetkým a aké bude rozuzlenie záhad. Kniha určite stojí za prečítanie

15.11.2021 5 z 5

Päť hviezdičiek pre teba Päť hviezdičiek pre teba Charlotte Lucas

Veľmi príjemná knižka. Páčil sa mi aj humor ale takisto morálna stránka knihy bola skvelá. Za mňa 5 hviezdičiek :)

10.07.2021 5 z 5

Dokonalá lesť Dokonalá lesť Sandra Brown

Čítalo sa mi to veľmi rýchlo a nenudila ma ani jedna strana. Napriek tomu slabé hodnotenie, lebo štýl písania, zápletka, rozhovory, záver a mnoho iných drobností boli fakt zlé, že som sa niekedy pristihla ako prekrúcam očami.

03.07.2021 2 z 5

Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou matkou Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou matkou Anna Bykova

Síce knihu momentálne aplikovať na moju dcérku neviem, priniesla mi veľa inšpirácií ako ďalej neskôr. S mnohými názormi sa stotožňujem aj ked uznávam, že v realite to bude oveľa ťažšie. Oceňujem množstvo príkladov a príbehov zo života . A v neposlednom rade, kniha nie je len ako na deti, ale ja som si tiež veľa vzala a budem sa snažiť popracovať aj na sebe

23.06.2021 5 z 5

Nezabudni na mňa Nezabudni na mňa Alexandra Potter

Ako oddychovka je to dobré. Však ale od takýchto kníh nemôžeme čakať literárny skvost :)

25.04.2021 4 z 5

Koniec hry Koniec hry Daniel Cole

Skvele napísané. Humorný štýl tomu pridal na zaujímavosti a čítalo sa to perfektne. Príbeh, zápletka aj rozuzlenie - všetko zapadlo krásne do seba.

09.04.2021 5 z 5

Mercury a já Mercury a já Jim Hutton

Odpad! Milujem Queen, milujem Mercuryho. Ale toto bolo cez čiaru! Dlho som rozmýšľala či vôbec knihu čítať. Okrem toho že Hutton opísal tak dôverné veci bola kniha ako taká napísana veľmi slabo. Mohla by som o tomto napísať aj sloh!! Stačí asi len toľko že Freddie by šťastný z tejto Jimovej ,,spovedi,,nebol.

03.04.2021 odpad!

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Uff tazky nudny zaciatok. Chvalabohu za poslednych 100 stran kde to nabralo spad a ja sa tesim na pokracovanie.

25.03.2021 3 z 5

Zrkadlový muž Zrkadlový muž Lars Kepler

Niektoré časti ma veľmi nudili. Niektoré časti boli napísané zvláštne - tak inak. No a niektoré časti boli také, že som ani nedýchala. Sem tam som musela knihu odložiť a predýchať. Najväčším prekvapkom bolo odhalenie vraha. A potom..samozrejme ten koniec. Kedy bude ďalšia časť????

15.01.2021 4 z 5

Spev o Achillovi Spev o Achillovi Madeline Miller

Najnádhernejší príbeh o láske ❤️

05.01.2021 5 z 5

Smrtiace tajnosti Smrtiace tajnosti Robert Bryndza

Čítalo sa to veľmi rýchlo ale nijak ma to neohúrilo.príbeh a rozuzlenie bolo zaujímavé ale tradične štýl písania mi miestami prekážal.alebo to bude slovenským prekladom?netuším.ale fajn zakončenie série s Erikou.jej ďalší osud si môžeme domyslieť.podľa mňa žije spokojný život s Marshom :)

09.11.2020 4 z 5

Kto je to dievča? Kto je to dievča? Alexandra Potter

Toto bol tak krásny príbeh. Ako jasné..žiadna svetová literatúra, bestseller atď..ale takéto spomienkové- do minulosti sa vracajúce romány mám rada. Páčilo sa mi sledovať tú úžasnú premenu Charlotte späť na Lottie, že našla pravú lásku a šťastie. Krásne :)

27.10.2020 5 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Knižka skvelá, ale zdá sa mi, že skôr pre deti od druhého roku.mnoho prípadov a rád by som pri mojej ročnej dcérke ešte nemohla odskúšať. V kapitole o denných spánkoch som napríklad nenašla odpoveď na našu momentálnu situáciu.

12.10.2020 4 z 5

Nôž Nôž Jo Nesbø

Čítala som všetky časti postupne a teda niektoré boli slabšie ale celkovo skvelá séria. Táto posledná časť bola iná, všetko so všetkým pozliepané dokopy a mne spôsobila WOW efekt. Napriek tomu by mi neprekážalo, ak by toto bol posledný Harryho prípad.

03.10.2020 5 z 5

Ten pravý, ktorého nechcem Ten pravý, ktorého nechcem Alexandra Potter

Veľmi ma vytáčal štýl písania. Samé nasilu vtipné prirovnania, samé ,chápete?,. Akoby som čítala sloh zo strednej školy na tému karikatúra. Príbeh bol celkom fajn, také romantické somariny bez väčšej hĺbky sem-tam môžem

13.09.2020 3 z 5

Dokonalé rande Dokonalé rande Alexandra Potter

Oddychovka skvelá.mierne ma štvala Emily a jej postoj voči Spikeovi, tiež sa vie sama seba vytočiť ako každá správna žena ;) akurát mi vadilo, že bez toho, aby poznala príbeh druhej strany, si sama urobila závery.ale v podstate to bolo gro príbehu, takže vo finále fajn :)

24.08.2020 4 z 5

Tanec s drakmi 2: Po hostine Tanec s drakmi 2: Po hostine George R. R. Martin

Nevie niekto kedy pan spisovatel konecne dopise knihy?skvele citanie nepochybne, avsak tolko rozbehnutych a zroven nedokoncenych pribehov az sa z toho idem zblaznit.

16.08.2020 5 z 5