Dokonalá lesť

Dokonalá lesť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451028/bmid_dokonala-lest-bbx-451028.jpg 4 194 42

Sandra Brown, obľúbená autorka svetových bestsellerov, aj vo svojom najnovšom psychologickom trileri majstrovsky spája mrazivé napätie a zakázanú vášeň. Agent FBI Drex Easton zasvätil celý život jedinému cieľu – dolapeniu sériového vraha, ktorý zabil najmenej osem žien. Po páchateľovi neostávajú telá obetí ani žiadne stopy. Ženy vždy záhadne zmiznú spolu s peniazmi z bankových účtov a tajomný muž po sebe nezanechá ani odtlačok prsta... Po rokoch pátrania sa predsa len objaví jedna stopa. Vedie k uhladenému šesťdesiatnikovi Jasperovi Fordovi, ktorý žije s mladšou manželkou Taliou na predmestí Charlestonu. Krásna Talia Drexovi hneď pri prvom stretnutí pomotá hlavu, no mladý muž si napriek tomu kladie otázku, či je manželova spolupáchateľka, alebo sa Jasper chystá zabiť aj ju. Podarí sa Drexovi získať kľúčové dôkazy, ktoré by nanajvýš opatrného Forda spojili aspoň s jedným prípadom? Alebo mu priamo pred očami predvedie ďalšiu dokonalú lesť a znovu zmizne ako duch, bez akýchkoľvek stôp a s ďalšou mŕtvou ženou na konte?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Outfox , 2019

LuckaK.088
21.03.2024 4 z 5

Opět příjemná oddechovka od mé oblíbené autorky.

cukrovka
06.01.2024 5 z 5

Tato autorka je pro mě sázka na jistotu. Vždy dostanu čtivý a zajímavý příběh kde je nakombinovaná romantika s napětím a dobrodružstvím. I tento příběh má vše správně odměřené. při čtení jem se rozhodně nenudila a skvěle si odpočala.

čef
11.12.2023 5 z 5

Velice chytře napsaný příběh člověka, který se chce pomstít za matčinu smrt. Musí toho hodně obětovat, bojovat nejenom s vrahem, ale i s neschopným velitelem FBI. Samozřejmě musí být i láska a vrah musí být fikaně geniální. Velmi mne bavily duchaplné a vtipné dialogy, někoho více pobaví i sexuální scény. Takže celkově špičkový román.

moudivlacek
22.09.2023 4 z 5

Skvělý příběh. Skloubení detektivky a romance autorce opravdu jde.
Skvělý úvod, kde se rychle seznámíme s hlavními hrdiny. Nalezení a usvědčení sériového vraha je pro Drexe životní cíl. Teď s 2 přáteli má žhavou stopu. Ale je tu problém, vrahova žena, otázkou je, jestli bude spojenec svého muže či se přidá na stranu zákona. Ale ani 3 přátelé pátrači to nemají snadné, v patách je jim mj. i rozzuřený agent FBI.
Konec bych trochu "poupravila", aby byl trochu víc reálnější, ale jinak za mě plná spokojenost.

zoew
12.09.2023 4 z 5

Knížka skvělá, než to zabil ten konec - epilog. A to je důvod, proč ubírám jednu *.

Ulrika
01.02.2023 5 z 5

Skvěle napsané. Příběh mě pohltil a konec opravdu překvapil.

alzbeta4340
25.01.2023 3 z 5

O detektivním pátrání nemůže být ani řeč, pachatel je známý od začátku. Některým čtenářům to nevadí, pro mě to ideální není. Romantická linka se mi zdála dost neosobní a zrychlená, chemii mezi hrdiny jsem si tak úplně nedokázala představit. Líbilo se mi ovšem "bonusové" překvapení na závěr, to jsem nečekala. Celkový dojem je tentokrát průměrný.

F22Falcon
02.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Příjemná oddechovka, děj ubíhá a je čtivý, zároveň ale nic, co by mě „chytlo a nepustilo“. Vadila mi však naivita obou hlavních postav:
1) Drex je jeden den přesvědčený, že Talia je spolupachatel, ale druhý den už s ní uteče a bezmezně jí důvěřuje.
2) Talia se dozví, že její manžel je hledaný sériový vrah, který zabil její přítelkyni a chystá se zabít i ji, nijak ji to ale nepoznamená a hned druhého dne je schopná začít si románek s týpkem, který se přistěhoval před pár dny a přitom už ví, že není, za koho se vydává. Maminka by ji nepochválila.

helenkan
20.11.2022 5 z 5

To bylo parádní čtení. Od začátku do konce jsem si to vychutnávala.

alexis818
25.10.2022 4 z 5

Dobrá krimi,začátek trochu zmatený,ale pak už to svítilo.Spokojenost.

Ilsa2
05.09.2022 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knih od této autorky

perpe2a
12.08.2022 5 z 5

Super krimi, má to spád.

ikul
03.08.2022 5 z 5

Co člověk to jiný názor. Já jsem byla tentokrát nadšená. Bylo tam všechno, co od paní Brown očekávám. Dějový spád, napětí, sexuální jiskření. Oddychovka na dovolenou par excellans.

ctenarkaEva
29.07.2022 5 z 5

Tato kniha mi sedla, výborně jsem si početla. Thrillerové prvky, napětí a nesmí chybět romantika tak, jak to Sandra Brown umí.

karaliene
15.07.2022 3 z 5

Průměrný námět, průměrné, takřka ordinérní zpracování. Trochu vražd, zrádný manžel, udatný zachránce, trochu lásky, trocha sexu... ženský rukopis se neodpáře.

ropotamo
04.07.2022 4 z 5

Naprosto průměrné. Muž zákona snažící se dopadnout zločince. Závěrečné odhalení identity muže zákona atraktivitě na knize nepřidá. Na druhou stranu ideální četba na léto, oddechovka, při které si mozkové buňky odpočinou.

_Knihomolka_
03.07.2022 3 z 5

Ze Lsti mám hodně podobné pocity jako ze Zuřivosti. Opět jsem očekávala větší svižnost, napětí a lepší propracovanost detektivní zápletky. Zřejmě proto jsem se ze začátku nemohla pořádně začíst, ale po pár dalších stránkách to začalo být zajímavější, takže to nebylo zas tak špatné. Od poloviny vstupuje do dění i romantika, kterou bych však protentokrát vynechala. Ale to by nebyla Sandra Brown, aby do příběhu nezakomponovala i nějaký ten milostný vztah. To k ní zkrátka patří :).

kolacky
03.07.2022 3 z 5

Hmm... Myslím, že jsem od Sandry četla lepší příběhy. Ale celkem to ušlo.

katst
07.06.2022 4 z 5

Mám tenhle typ knih ráda.
Nechybí detektivní zápletka, ani romantika, ani krásní hlavní hrdinové a navíc je kniha čtivá, bez zbytečných nudných pasáži.
Na druhou stranu není to příběh, který dlouho utkví v paměti, proto 4*

Kanimůra2
16.05.2022 4 z 5

Moje první kniha. Prvních 50 stránek jsem si myslela, že jsem se omylem dostala do pokročilého stádia určité řady. Pak jsem to nevydržela a nahlídla na Databázi. Ona je to samostatná detektivka? Tak co ti agenti tak šílí, proč se bojí svého šéfa? Je to jejich šéf, asi...nebo ne... Byla jsem zmatená. Překvapivý konec dodal rozuzlení, ale nenadchnul tolik, jako mnohé ostatní. Tolik, co se týče zápletky. Ale styl psaní mi sedí. To teda paní Brown jde. Určitě si půjčím další detektivky.

Sandra Brown
americká, 1948