Dariiinka Dariiinka komentáře u knih

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakami i tentokrát potvrdil svou schopnost očarovat čtenáře svým magickým světem. Postavil před nás neobyčejné postavy s neobyčejným osudem a rozehrál s nimi podivnou hru, která nás nutí zhltnout na posezení více jak 700 stran. S poslední stránkou však ukončí vaše nenaplněné očekávání, protože vás strhne dějem, který jen z části dojde ke svému vyvrcholení. Přesto, že však na konci vyvstává mnoho nezodpovězených otázek týkající se jak děje, tak postav, kniha a její mystická atmosféra vám bude v hlavě ještě dlouhou dobu doznívat. (Knihu bohužel ohyzdí chyby a překlepy. Takže stejně jako já možná budete dumat nad tím, jestli existuje "celerový řapík" :D )

16.04.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Je těžké hodnotit tenhle příběh bez spoilerů a bez srovnávání s dalšími díly. Kniha je, jak už je u Nesba zvykem, výborně napsaná, dynamická, velmi čtivá (takovým tím způsobem, že když ji zrovna nemůžete číst, tak na ní alespoň myslíte). Zápletka je stejně jako například u Sněhuláka velmi strhující a i tady se kniha pohybuje žánrově mezi detektivkou a thrillerem. Postavám, které doposud zůstávaly spíše v pozadí, rozhodně prospívá větší prostor (ať už těm kladným nebo záporným). Co lze ovšem autorovi malinko vytknout je jistá schématičnost v budování napětí. Rozhodně nemohu říci, že by napětí nefungovalo, ale po čase dokážete předvídat jeho vyústění. Na mysli mi po přečtení také vytanula jedna zásadní otázka týkající se děje. Buďto jde o nedomyšlenou zápletku a nebo o úmyslnou díru v ději, kterou Nesbo zaplní v pokračování.Věřím a doufám v druhou možnost a to i přesto, že tato kniha už by se jen těžko překonávala!

27.05.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Co k tomuhle klenotu říci. Myslím, že proud slz z neovladatelného smíchu v přeplněném vlakovém kupé mluví sám za sebe.

19.04.2015 5 z 5