Danafantom Danafantom komentáře u knih

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Vyhovuje mi styl, jakým autorka píše, a také tématicky mi sedí, nic přeslazeného, takže za mě spokojenost. Pobavila jsem se. Jenže za pár týdnů jsem vůbec nevěděla, o čem byla.

07.06.2019 4 z 5

Léčivá moc smíchu Léčivá moc smíchu Karel Nešpor

Knížka o tom, jak se pokusit zasmát, i když vám do smíchu zrovna vůbec není.

28.04.2019 4 z 5

Putování krajinou k místům síly a posvátným kamenům Putování krajinou k místům síly a posvátným kamenům Pier Hänni

Takové hodně obecné, občas odkaz na místa v Německu. Nemám pocit, ze by mi to něco dalo, i když mě téma zajímá.

16.04.2019 3 z 5

1000 vysněných míst světa 1000 vysněných míst světa kolektiv autorů

Kniha je taková koukací a ke každé zemi a každé fotografii je stručný popis. Mně se líbí.

16.04.2019 5 z 5

Kam za živou vodou Kam za živou vodou Magdalena Karelová - Dvořáková

Nejsou tam všechny krásné a zajímavé prameny a studánky, ale je jich tam hodně, a k nim hezké příběhy. Celkově dle mého povedená knížka.

16.04.2019 5 z 5

Tao a léčivá energie Tao a léčivá energie Mantak Chia

Kniha, kde je popsán Malý nebeský oběh.

16.04.2019 4 z 5

Česká divočina Česká divočina Václav Ziegler

Věřím tomu, že autor je skvělý vypravěč. Je to znát i na jeho stylu psaní. Dalo by se to číst místo beletrie, až na to, že text je nabitý informacemi.
Baví mě jen tak se procházet přírodou a zastavit se u kdejakého broučka či rostlinky. Díky téhle knížce to co vidím můžu aspoň částečně pojmenovat a pochopit. Jsem okouzlena.
Jedna z mála knížek, kterou toužím vlastnit.

14.04.2019 5 z 5

Noční škola Noční škola Richard Wiseman

Dostatek zajímavých informací, které však mnou prošly a nějak se neuložily. Tajné dějiny snění od Roberta Mosse jsou psány s úctou a jsou mnohem obrazotvornější, což mi k tématu snění jde mnohem lépe.

04.04.2019 3 z 5

30 způsobů jak se zbavit stresu 30 způsobů jak se zbavit stresu Hademar Bankhofer

Tak si to shrneme: hlavně si dejte lecitin. Proč ne, zkusím to. Nicméně knížka na mě působila jako dlouhý propagační leták lecitinu.

17.03.2019 3 z 5

Dřevo se stává vodou: Čínské lékařství pro každý den Dřevo se stává vodou: Čínské lékařství pro každý den Gail Reichstein

Konečně knížka, která mi pomohla trochu pochopit vztahy mezi 5 elementy.

16.03.2019 5 z 5

Mokřady mezinárodního významu České republiky Mokřady mezinárodního významu České republiky kolektiv autorů

Za mě velice povedený počin Ministerstva životního prostředí. V těch "močálech" ale žijí úžasní tvorové..., a rostlinky. Brožura formátu A4 je dvojjazyčná.

Aleje – Krása ohroženého světa Aleje – Krása ohroženého světa Václav Větvička

Krásné fotografie, ale tu prostorovost, v níž dle mého spočívá to kouzlo alejí, ten tah energie, to knížka pochopitelně zprostředkovat nemůže. To chce chodit krajinou... Četla jsem jí v zimě, byla taková pěkně zelená, a prostě mě potěšila.

Tajné dějiny snění Tajné dějiny snění Robert Moss

Touto knížkou jsem se prosnila, procházela jsem, jak popisuje Pablo Král, z jedné "reality" do jiné, a bylo to fajn. Poznatky jsem uložila neznámo kde, možná budu muset usnout, abych se k nim dostala. A třeba se tam setkám s nějakým dalším čtenářem a snílkem, můžeme to tam probrat ;)

Tajemná místa Prahy Tajemná místa Prahy Pavel Kozák

Místa, popisovaná hodně z hlediska historických událostí, se mi dost špatně lokalizovala. Vlastně mě to na ně ani netáhne. Asi si budu muset v Praze genius loci najít sama :-))

16.03.2019 3 z 5

Synchronicita: Moderní pojetí Synchronicita: Moderní pojetí Deike Begg

Milá knížka, útlá, za chvilku přečtená...

16.03.2019

Příběh cesty na Sever II Příběh cesty na Sever II Jana Heffernanová

Červené město mě okouzlilo, ale pasáže kolem jezera byly zase takové mravoučné.

16.03.2019 5 z 5

Všímavá chůze – Vykročte na cestu k duševní a fyzické pohodě Všímavá chůze – Vykročte na cestu k duševní a fyzické pohodě Hugh O´Donovan

Co tak napsat o všímavé chůzi... Choďte a všímejte si. :-)
Proto autor přidal různé motivační metody, meditace a přítomný okamžik. Pro mě nic nového, ale kdo se zatím pouze rozhlíží, tak může být knížka přínosem.
A má pěknou obálku ;-)

08.02.2019 3 z 5

Níček a Mřenka Níček a Mřenka Walter Moers

jeNÍČEK a MaŘENKA je vskutku originální počin, ale už mě tak nebavil jako 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda.

12.01.2019 3 z 5

Tajemství síly srdce Tajemství síly srdce Ruediger Schache

Kapitoly mi trochu splývaly, ale byla tam spousta pěkných citátů. A ještě něco ke grafice knihy: každá stránka měla podtisk na dvakrát přeloženého a opět rozloženého papíru, což mě pudilo k tomu stránku vytrhnout a opět složit. Jelikož byla z knihovny, tak jsem to neudělala :-))

12.01.2019 4 z 5

Vědomé snění Vědomé snění Robert Moss

Čtení téhle knížky mi trvalo hodně dlouho, a to proto, že jsem u ní většinou usnula a snila, abych vyzkoušela to, co se v ní píše :-)

12.01.2019 4 z 5