Noční škola

Noční škola https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234047/mid_nocni-skola-Oo8-234047.jpg 4 14 3

Britský vědec, spisovatel a popularizátor vědy Richard Wiseman představuje novou vědu o spánku: přehledně uspořádaný soubor nejnovějších vědeckých poznatků o spánku, jeho důležitosti a nebezpečích spojených s jeho nedostatkem. Upozorňuje na to, že špatný spánek negativně ovlivňuje mezilidské vztahy, snižuje produktivitu práce, výrazně zvyšuje riziko vzniku vysokého krevního tlaku, rakoviny, cukrovky a obezity. Především však čtenářům nabízí řadu ověřených metod umožňujících každému dobře a dostatečně se vyspat a v nejlepším případě se stát skutečným „superspáčem“ – přeborníkem ve spaní, který se každou noc dobře vyspí, je schopen usnout, kdy se mu zachce, probouzí se svěží a má spoustu sladkých snů. Tato pozoruhodná schopnost vytěžit z noci maximum činí ze „superspáčů“ skutečně šťastné, úspěšné a zdravé lidi.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Zdraví

Vydáno: , Emitos (Nakladatelství Tomáše Janečka)

Night School , 2014

soukroma
soukroma
25.02.2021 3 z 5

Začátek mne bavil, spousta více či méně známých informací, ale od poloviny jen zkoumání snů, včetně Freuda, to už nebylo pro mne. A vcelku jsem se nic moc nenanučila, jak zlepšit svůj spánek. Škola to byla spíš s ohledem na množství citovaných studií.

Danafantom
Danafantom
04.04.2019 3 z 5

Dostatek zajímavých informací, které však mnou prošly a nějak se neuložily. Tajné dějiny snění od Roberta Mosse jsou psány s úctou a jsou mnohem obrazotvornější, což mi k tématu snění jde mnohem lépe.

nokid
nokid
01.09.2016 4 z 5

Aneb Jak spát profesionálně.

Richard Wiseman
britská, 1966