danaalenam danaalenam komentáře u knih

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Literárně nedostižné zpracování staré pověsti. Mimo jiné si autor dal i mnoho práce s nepatrnými přesnými detaily každodenní práce ve mlýně, což oceňuji a uvádím proto, že to dokazuje autorovu pečlivost a práci, kterou si s knihou dal. Z pohádky zde najdeme prosté lidské (křesťanské) hodnoty, zbytek je napínavý horor, který jsem nedokázala odložit.

29.01.2017 5 z 5

Fenomén Hercule Poirot Fenomén Hercule Poirot Michaela Košťálová

Kniha je naprosto strašná. Autorce vůbec nevěřím, že má k Poirotovi nějaký vztah. Přijde mi neuvěřitelné, že se někdo po sledování televizního seriálu považuje za odborníka na literární postavu. Knihu jsem četla, nedozvěděla jsem se nic, co bych nevěděla. Jazykově je kniha na překvapivě nízké úrovni, nedá se číst. Na korekturu zřejmě zapomněli. Škoda, že slečna neměla dostatek sebereflexe na to, aby na knize více pracovala. Připomíná mi to odbytou seminární práci do školy. Nedokáži si představit, že by s podobnou úrovní prací slečna mohla vystudovat vysokou školu. Její obhajoba toho, proč si zvolila interpretaci televizního seriálu namísto knihy, mi přijde jako výmluva, asi byla líná číst.

29.01.2017 odpad!

Body za základní myšlenku: nepřemýšlet co vyhodit, ale co si ponechat. A ještě za jednu: nenabízejte své krámy ostatním, kteří si je z lítosti vezmou ("Může se to hodit!" a "Je toho škoda."), jen proto, že je vám samým to líto vyhodit. Ovšem vyndavat každý večer věci z kabelky, kterou nosím do práce každý den, aby si kabelka odpočinula, považuji za blbost. Vždyť si pak zapomenu klíče od kanceláře. Stejně tak si nemyslím, že ponožky trpí, když jsou srolované a ne složené. Poděkování svému příbytku souvisí asi nějak s východním smýšlením. Přesto, kvůli dvěma na začátku uvedeným bodům, je to kniha, která mi něco dala a tím splnila účel.

12.11.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobrá oddychovka na dovolenou, u které se zasmějete i nahlas. Ovšem strhující četbu, od které se neodtrhnete, nečekejte. Začátek svižny a vtipný. Časem se však stejný typ vtipů omrzí, chybí napínavější synopse a jakýkoli zvrat v ději, který by mne donutil knihu dočíst.

12.11.2019 3 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Mno. Čekala jsem víc než romantickou zápletku. Postavy jsou však uvěřitelné a body za historický kontext. Přesto nudná pesimisticky laděná slaďárna. Důvod sympatie téměř všech postav k Ireně mi zůstal záhadou, ta ženská mi lezla na nervy.

12.11.2019 2 z 5

Léčba neklidem Léčba neklidem Saki (p)

Některé povídky lepší než jiné - například Léčba neklidem, Sredni Vaštar, Mlčení Lady Anny nebo Kocomour. Skvělý suchý britský humor. Ale například Reginaldův výlet se zpěváčky nebo Ztracené batole uz nic moc. Doporučuji hlavně audioknihu.

12.11.2019 4 z 5

Včelařství: Obrazový průvodce Včelařství: Obrazový průvodce David Cramp

Skvělá kniha, nejsem sice včelař, ale musím říct že za knihou je určitě spousta práce a může být vynikající příručkou pro začínající včelaře nebo pro lidi kteří jako já o včelaření nevědí vůbec nic. Vše je velmi podrobně popsáno a rozděleno do přehledných kapitol. Koupila jsem v levných knihách za 199kč což mi přijde velice podhodnocené na kvalitu této knihy.

09.06.2017 5 z 5