Daisy16 Daisy16 komentáře u knih

Lékařka Samantha Lékařka Samantha Barbara Wood

Právě jsem (už počtvrté) knihu dočetla. A i přesto, že jsem ji četla už počtvrté, kvalita pro mě nijak neklesla. Knihu miluji stále a stále víc. Neskutečně Samanthu obdivuji. Přála bych si mít alespoň polovinu její odvahy, tvrdohlavosti, sebevědomí, upřímnosti, citlivosti a naprosto nevyčerpatelné energie, odhodlání jít si za vším a tvrdě dřít.
V době, kdy rolí ženy byla pouze starost o domácnost a rození dětí, dokázala jít za svým snem a dělat to, co považovala za správné. Vím, že Samantha ve skutečnosti neexistovala, ale podle autorky je kombinací několika skutečných doktorek, které přispěly k velkým změnám. Prostě nemůžu dát jinak než 5*. A i tak bych jich ráda dala mnohem víc :)

04.06.2015 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Musím uznat, že se mi knížka líbila. Původně jsem se do ní moc pouštět nechtěla, ale nutnost okamžiku mě přinutila.
Nebyla to sice nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla a celkové čtení mi zabralo asi tři dny, což je na můj poměr docela dost, ale nikdy jsem se do čtení nemusela přímo nutit.
Byla to taková příjemná oddychovka, u které může člověk vypnout a nad ničím se nestresovat ani nepřemýšlet. A to Kittyino odhalení na konci? Tak nějak jsem to čekala, protože sama mám takovou mladší sestru, která mi ji v některých okamžicích dost připomínala ;)
A ještě má u mě plus, jakožto fanynka Harryho Pottera.
Takže za mě solidní 4*.

02.01.2016 4 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Dočetla jsem. Dost mi to sice trvalo a chvílemi jsem se musela i nutit, což se mi zas až tak často nestává, ale když už jsem to jednou rozečetla, chtěla jsem to dokončit.
Moje pocity jsou ale dost smíšené. Možná je to tím, že jsem nejdříve viděla film a teprve potom se pustila do knížky, možná tím, že to prostě není až tak chytlavé.
Bylo zde pár momentů, které mě opravdu pobavily (třeba humři a podělaná rýže), ale četla jsem už lepší.
Každopádně, jak říká Julie/Julia: "Bon Appetit!"
A jo, solidní 3* dostane. :)

17.11.2015 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

PERFEKTNÍ!!! Tak jako všechny díly série Rizzoli & Isles mě tento díl popadl hned od začátku a až do konce knihy nepustil. Přečetla jsem jej za jedno odpoledne. Napětí, akce, záhady a naprosto překvapivý závěr. Nemám co vytknout. Miluji Gerritsenovou a všechny její knížky a nemůžu se dočkat až napíše novou. Můžu jenom doporučit.
Za mě 5* a dala bych i víc. Celé sérii.

19.08.2015 5 z 5