Dafra Dafra komentáře u knih

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nemohla jsem ji odložit. Napínavé, dojemné a chytré. Skvěle vykreslená hlavní postava!

23.05.2016 5 z 5

Víš, jak žít? Víš, jak žít? Vladimír Smékal

Stručný a srozumitelný výklad. Kniha obsahuje řadu inspirativních myšlenek k zamyšlení a k uvedení do praxe.

19.01.2016 2 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knihu jsem přečetla na doporučení a nelituji. Do detailů promyšlený příběh, napínavý, nevtíravě humorný, dojemný. Nejprve mi při četbě vadily pasáže pojednávající o "Říši před procitnutím", zpomalovaly mě a měla jsem nutkání je přeskakovat, ale velmi brzy vše dostalo smysl a od té chvíle jsem nedokázala knihu odložit. Skvěle vystavěné, dobrodružné, úsměvné a hlavně milé. Pět hvězdiček nedáván pouze kvůli tomu, že pro mě byla hlavní hrdinka až moc superhrdinka a konec příliš idylický, ale ostatně o tom "pohádky" jsou.

18.01.2016 4 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Zpočátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale od chvíle, kdy se ze společné rodinné cesty po Evropě stane pátrání opuštěného chlapa po synovi v naději, že tak získá rodinu zpět, jsem knihu neodložila. V ten moment byl pro mě hlavní hrdina mnohem uvěřitelnější a byla jsem velmi zvědavá, jak autor román vygraduje. Myslím, že jiný konec by zaváněl kýčem, takže spokojenost. Od autora jsem již četla román Jeden den, který mě naprosto uchvátil a který vřele doporučuji všem.

10.01.2016 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Skvělá kniha o tom, jak je pro člověka důležité poznat sám sebe, mít se rád a jít svou vlastní cestou. Velmi inspirující výpověď o tom, jak je možné přistupovat k životu a k sobě samému. Kniha mě nadchla, ale přiznávám, že obdobné knihy čtu a jsem těmto tématům otevřená. Souhlasím s tím, že racionalisty či jiné "neezotery" kniha neosloví a zůstane nepochopena. Každý máme jinou cestu, jinou knihu :-) Manžel "neezoter" raději dočetl Marťana :-)

04.01.2016 5 z 5