cziss cziss komentáře u knih

Krvavé arény Krvavé arény Martina Šrámková

Peggy v nesnázích Peggy v nesnázích Vlado Ríša

Atlas legendárních zemí Atlas legendárních zemí Judyth A. McLeod

Naprosto parádní a ucelený přehled / "atlas" jak to bylo s mapováním světa v historickém kontextu a je tam i kousek, jak vlastně vznikly všechny ty Antlantidy a Lemurie mj.

Palmy tam nerostou Palmy tam nerostou Josef Sekera

Pěkné pohádky pro menší děti.

Potopa ve starověkém Egyptě Potopa ve starověkém Egyptě Gernot L. Geise

Spojení fantasmagorií a zajímavostí.

21.10.2020 5 z 5

100 největších divů civilizace 100 největších divů civilizace Patricia Sechi-Johnson

Dobrá encyklopedie, spíše pro děti.

100 největších vynálezů 100 největších vynálezů Philip Wilkinson

Dobrá encyklopedie, spíše pro děti.

Auta Auta Trevor Lord

jako dítě jsem tuhle knížku měl moc rád

Nevysvětlené záhady Nevysvětlené záhady Charles Forth

Fajn počtení, ale ať se to tváří sebevědečtěji, jsou to prostě pouze domněnky / hlouposti / nesmysly.

Nezvěstný plukovník Nezvěstný plukovník Marc Soriano

Takové méně známe dobrodrůžo, nicméně pokud se ke knize dostanete třeba v nějaké komunitní knihovně, tak doporučuji.

Otevřte a uvidíte Otevřte a uvidíte Michal Černík

Pěkný sborníček kresleného humoru, doporučuji.

Velká kniha cheatů Velká kniha cheatů Pavel Čech

Tahle kniha-nekniha je srdcovka, protože prostě je to o hrách mého mládi :). V knihovně ji stále mám, i když je vlastně už k ničemu.

21.10.2020

Milost Alláhova Milost Alláhova Hilaire Belloc

Tak tohle je hodně dobrá kniha, nejvtipnější na tom je, že to vůbec o nějakém Aláhovi není, ale je to prostě o vychytralém obchodníčkovi. Samozřejmě, je to v prostředí dálného východu a ty reálie tam jsou, to tomu ale jen dodává šťávu. Tato kniha si vůbec nezaslouží být takto neznámá, nicméně, vzhledem k názvu a obalu, si za to tak trochu může sama...

Setkání v buši Setkání v buši Pavla Jazairiová

Neřekl bych, že to bylo tak o problematice černošských obyvatel, ale prostě to byl zajímavý cestopis z Afriky. Kdo má tohle téma rád, tak doporučuji.

Na obzoru Island Na obzoru Island Ludmila Uličná

Perfektní cestopis, paní Uličná cestopisy prostě umí.

Velká kniha - Dinosauři Velká kniha - Dinosauři kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaná a velmi ilustrovaná knížka o dinosaurech.

Smrtící jed Smrtící jed Zbyněk Dach

Je to trochu kratší dobrodružství, ale to je vyváženo dobrou možností hrát více krát - děj se poměrně dost košatí. Jsou tu navíc dva možné konce. Obtížnost je nižší.

16.10.2020 4 z 5

Zlaté údolí Zlaté údolí Zbyněk Dach

Středně dlouhé dobrodružství, obtížnost byla řekl bych sem tam nevyvážená, ale celkový dojem je fajn. Jen bych možná ocenil víc si pochodit v údolí a prohledat víc zákoutí... A nejsem plně přesvědčen o tom, že mapka zcela odpovídá tomu co je v knize.

P.S.: Na začátku máte možnost ovlivnit svého hrdinu volbou cesty meče nebo moudrosti, což je v podstatě taková malá volba obtížnosti.

15.10.2020 4 z 5

Král noci Král noci Václav Kroc

Jak tu zaznívá, zlodějská část je super. Ale ta hlavní vloupačka je opravdu nedomyšlená a dost těžká, protože hodně bojujete se silnými protivníky. 8 životů je prostě málo.

14.10.2020 3 z 5