Nevysvětlené záhady

Nad ránem 28.srpna roku 1883 probudil službu konajícího redaktora Boston Globe Byrona Somea dnes již proslavený sen, v němž viděl apokalyptickou zkázu způsobenou výbuchem sopky Krakatoa. Ještě tu noc svůj sen popsal. Výkřiky nešťastníků řítících se do vřícího oceánu mu zněly v uších. Proudy lávy stékaly z hory a pohřbívaly pod sebou celé vesnice, farmy i lodi v blízkosti ostrova. Someův kolega ráno popsaný sen otiskl jako skutečnou reportáž a skandál byl na světě. Some dostal padáka za novinářskou kachnu, ale než si stačil sbalit fi dlátka, gigantická vlna způsobená výbuchem Krakatoa oběhla svět, smetla pobřeží a zahubila téměř čtyřicet tisíc lidí. V té události se objevilo několik drobných nejasností. Podle některých zdrojů se onen redaktor jmenoval Edward Samson, podle jiných ostrov vůbec nebyl obydlen a nejbližší vesnice se nacházela skoro padesát kilometrů daleko. Ale to není až zas tak podstatné. V záhadných příbězích a událostech se takové nesrovnalosti v touze po vypointování často tolerují. Navíc je poněkud zavál i čas. Jenomže... Téměř před pětadvaceti lety, roce 1992, vyšla kultovní kniha s názvem Jak to vidí Gott. Během několikadenní plavby na lodi v ní Karel Gott rozmlouvá s novinářem o umění, historii, o životě, fi lozofi i i o víře a Bohu. Tématem jejich rozhovoru se stanou i proroctví, konkrétně ta Nostradamova. V heslech jeho předpovědi přeložené do dnešní terminologie Karel Gott uvádí. V roce 1994 se má stát Mandela prezidentem, pět let nato bude napaden švýcarský fi nanční systém a o dalších několik let později se nad Amerikou zřítí raketoplán... Trochu z té předpovědi po čtvrtstoletí mrazí. Náhoda? Nebo snad záhada... Nevysvětlené záhady Charlese Fortha jsou reprezentativním výborem desítek tajemných událostí, které tento americký sběratel zaznamenal a shromáždil...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321147/nevysvetlene-zahady-3un-321147.jpg 3.25
Esoterika, astrologie, okultismus, Záhady
Vydáno · Dialog

Kniha Nevysvětlené záhady

Kulhajs

Stará klasika, kterou jsem nejspíš kdysi četl (pod stejným názvem žlutá knížka, nejpíš první vydání, ale nejsem si jistý), která ve mně vzbudila zájem o záhady. Krátké záhadné příběhy všeho druhu, knížka na dva večery, ale příjemná. Vhodné pro začátečníky v záhadách.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Charles Forth
americká, 1916