Zlaté údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ruiny dávné civilizace skrývají mocný artefakt. V cestě ti stojí nestvůry, třeskutý mráz a lidé… V Impériu propukla zlatá horečka. Do údolí, pokrytého věčným sněhem a ledem, míří tisíce lidí, hnaných vidinou snadného zbohatnutí. Mezi nimi je však i několik nebezpečných dobrodruhů, kteří pátrají po stejné věci jako Ty – po starobylé Koruně moci. Jen na Tobě záleží, zda budeš silnější a rychlejší než ostatní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41122/zlate-udoli-41122.jpg 3.816
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zlaté údolí

cziss
15.10.2020

Středně dlouhé dobrodružství, obtížnost byla řekl bych sem tam nevyvážená, ale celkový dojem je fajn. Jen bych možná ocenil víc si pochodit v údolí a prohledat víc zákoutí... A nejsem plně přesvědčen o tom, že mapka zcela odpovídá tomu co je v knize.

P.S.: Na začátku máte možnost ovlivnit svého hrdinu volbou cesty meče nebo moudrosti, což je v podstatě taková malá volba obtížnosti.

Kamba
25.09.2020

Jeden z trojice ryze expedičních gamebooků pana Dacha (Hlava smrtihlava, Zlaté údolí, Šarlatové písky). Parádní výprava, jak má být. Žádný boj dobra se zlem, nýbrž honba za pokladem s docela volnou možností pohybu.
Prostředí zasněžených hor, kde zima je největší nepřítel, je příjemně temné, nicméně gamebook sráží jeho nízká obtížnost.
A líbí se mi začátek. Vždy mi vadilo, když dobrodruh vyráží na nebezpečnou vyprávu a přitom má holou zadnici a musí si výbavu "naloupit". Tady to je jinak - na začátku si dobrodruh může nakoupit veškerou výbavu, přičemž možností, co koupit, je více, než peněz.
Jediné, co mi na gamebooku vadilo, byla nízká obtížnost.


kristijan
18.05.2020

Moc pěkný gamebook, kde budete cestou nacházet hory všemožných předmětů, přičemž vaše postava jich ale unese jen omezené množství. Nestane se vám v gameboocích často, že musíte jen tak zahodit užitečný magický předmět, abyste si mohli vzít jiný. Příběh volně navazuje na druhý díl série Černé stíny. Hrajete za stejnou postavu a jako byste od minule postoupili o level výš, můžete si na začátku zvolit, jak si vylepšíte schopnosti. K dokončení příběhu je třeba obejít skoro celé údolí, takže při opakovaném hraní není už moc co objevovat, spíš jen měníte předměty a pilujete některé detaily. To je možná jediný malý mínus tohohle dílu.

yank3e
20.01.2013

Osmý gamebook ze série Negart Group. Na gamebook průměrná kvalita, dobrá zábava na pár hodin.
Gamebooky v této sérii na sebe nepřímo navazují, spíše se odehrávají ve stejném světě. V některých knihách si zahrajete za stejné postavy, navštívíte stejná místa, nebo jsou zmíněny události z předchozích dílů.

hexan
26.03.2011

TATO KNIHA MÁ PŘÍBĚCH O TOM JAK STE POVOLÁN DO KRÁLOVÝCH SLUŽEB.TEN VÁS POŠLE PRO KORUNU MOCI ,ALE TAMÁ MOC "KDO SI JÍ NASADÍ A NENI KRÁLOVSKÉ KRVE UMŘE".TAK SE TEDY VIDÁTE NA CESTU ,ALE A BYSTE TO MNĚLI JEŠTĚ TĚŠÍ ,BYL POVOLAJÁ DO SLUŽBY JEDNOHO BOJOVNÍKA SE DRAČÍ ZBROJÍ,TRPASLÍKA A KOUZELNÍKA .A TY SE SNAŽÍ VŠECHNI CO DOU POKORUNĚ MOCI ODROVNAT.