Constanze1 Constanze1 komentáře u knih

Němčina za 24 dnů Němčina za 24 dnů Jana Navrátilová

Jedna z kvalitně zpracovaných učebnic, jen nesouhlasím s tím, že je vhodná pro začátečníky. Gramatika je spíše shrnuta než vysvětlována, předpokládá se určitá orientace v němčině. Neocenitelná je naopak pro zopakování a rozvíjení znalostí pokročilejších studentů.

02.10.2017

Panna a rentiér Panna a rentiér Jan Šmíd

Měla jsem problémy dočíst. 170 stran suchých a nezáživných dialogů, postavy nevykreslené, zápletka žadna. Podpruměrna kniha

25.08.2017 3 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Jak autoři sami píší, knížka nepřináší nic revolučního. Je takovým souhrnem aktuálních poznatků o zdravém životním stylu a o hubnutí. Autoři zpracovali stovky odborných studií do formy srozumitelné i laikům.

04.10.2017

Má cesta zpátky do života Má cesta zpátky do života Therese Schwarzenberg

Po přečtení jsem zklamaná, očekávala jsem, že se dozvím více o životě autorky. Knížka je prakticky jen technický popis průběhu rehabilitace, autorka se omezuje jen na slova sval, křeč, rehabilitace, hýbat se. Mrzelo mě, že Paní Therese nepíše o svých pocitech i dojmech, jen párkrát je konstatováno, že se cítí depresivně.

29.09.2017 1 z 5

Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje Luděk Navara

Další kniha historika a dokumentaristy Navary, ve třech příbězích se vydává po stopách odbojářů. Velmi čtivě napsané osudy, doplněné fotografiemi a dobovými dokumenty.

23.08.2017 5 z 5