Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Černobílá fotografie lidské lebky je vystavena za výkladem v Tišnově u Brna. Lebka má v čele díru. Průstřel. Není to zrovna pěkný pohled. Píše se rok 1951. Fotografie má všem ukazovat, jak krutí jsou ti, kteří se rozhodli zapojit do protikomunistického odboje. Neváhají sáhnout po zbrani a obětovat lidský život! Jaký byl ale skutečný příběh, který skončil popravou dvou nešťastných studentů z Tišnova — Vlastimila Železného a Aloise Pokorného? A jak vlastně vypadala jejich odbojová skupina JAN a vůbec odboj v okolním kraji? Kniha autorské dvojice Luděk Navara a Miroslav Kasáček se pokouší rozplést pozadí této smutné události — ukazuje se, že s tragédií je spojena celá řada dalších příběhů i konkrétních osudů těch, kteří měli odvahu postavit se na odpor se zbraní v ruce. Autoři vycházejí z původních dobových pramenů i vzpomínek pamětníků a řada dokumentů bude zveřejněna vůbec poprvé. Stejně jako v předchozí knize Příběhy třetího odboje doplňují vyprávění celou řadou autentických fotografií a archiválií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138333/volavci-site-po-stopach-tretiho-odboje-138333.jpg 3.99
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje

Constanze1
23.08.2017

Další kniha historika a dokumentaristy Navary, ve třech příbězích se vydává po stopách odbojářů. Velmi čtivě napsané osudy, doplněné fotografiemi a dobovými dokumenty.

Kakho-Oto
20.03.2013

Druhý příběh (odbojová skupina Jan, jež zlikvidovala Mrvu) a třetí příběh (odvážný převaděč František Gajda z Lanžhota) za plné hodnocení. První je celkem o ničem (odbojář se skrýval na půdě). Třetí odboj to opravdu nejsou jenom kontroverzní Mašínové!