Constanze1 Constanze1 komentáře u knih

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Jak autoři sami píší, knížka nepřináší nic revolučního. Je takovým souhrnem aktuálních poznatků o zdravém životním stylu a o hubnutí. Autoři zpracovali stovky odborných studií do formy srozumitelné i laikům.

04.10.2017

Němčina za 24 dnů Němčina za 24 dnů Jana Navrátilová

Jedna z kvalitně zpracovaných učebnic, jen nesouhlasím s tím, že je vhodná pro začátečníky. Gramatika je spíše shrnuta než vysvětlována, předpokládá se určitá orientace v němčině. Neocenitelná je naopak pro zopakování a rozvíjení znalostí pokročilejších studentů.

02.10.2017

Má cesta zpátky do života Má cesta zpátky do života Therese Schwarzenberg

Po přečtení jsem zklamaná, očekávala jsem, že se dozvím více o životě autorky. Knížka je prakticky jen technický popis průběhu rehabilitace, autorka se omezuje jen na slova sval, křeč, rehabilitace, hýbat se. Mrzelo mě, že Paní Therese nepíše o svých pocitech i dojmech, jen párkrát je konstatováno, že se cítí depresivně.

29.09.2017 1 z 5

Panna a rentiér Panna a rentiér Jan Šmíd

Měla jsem problémy dočíst. 170 stran suchých a nezáživných dialogů, postavy nevykreslené, zápletka žadna. Podpruměrna kniha

25.08.2017 3 z 5

Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje Volavčí sítě: Po stopách třetího odboje Luděk Navara

Další kniha historika a dokumentaristy Navary, ve třech příbězích se vydává po stopách odbojářů. Velmi čtivě napsané osudy, doplněné fotografiemi a dobovými dokumenty.

23.08.2017 5 z 5