ClancyT81 ClancyT81 komentáře u knih

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Je považováno za klišé říkat, že Kdo chytá v žitě je vaše oblíbená kniha, ale já to stejně řeknu. Vyprávění mi připomíná týpka, kterého znám, zní upřímně a uvěřitelně, dovedu si představit, že takhle bych psal v pubertě i o sobě. Jedna z nejlepších knih všech dob, za mě určitě.

26.09.2020 5 z 5

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Asi bych po Kdo zastaví déšť sám od sebe nesáhl, fotka na obálce mě ale oslovila u přítelkyně na stole (holka je fakt pěkná, to se povedlo :) ), když jsem se nudil, a začetl se. Byl jsem překvapený, protože jsem čekal slaďárnu, u které přečtu pět stránek při zabíjení času, a překvapivě mě to chytlo. Po dlouhé době jsem se bavil u knížky určené spíš asi ženským čtenářkám a nemohl se nakonec odtrhnout, ač jsem přeskakoval pasáže, kdy Ema barvitě líčí co má na sobě a podobné nesmysly ale dá se to. Člověk se doví i něco z politiky a historie Kypru, Řecka, je tam i občas nějaká nepatrná a nenápadná zmínka o amerických politicích, válce ve Vietnamu a dalších událostech, ke kterým tehdy docházelo, zmiňuje se i rok 1968 u nás, takže pokud to bude pár mladých lidí číst trochu pozorně, snad jim něco z toho utkví v hlavě. Od spisovatelky docela nenucená osvěta podaná zábavnou a chytlavou formou. Mnoho pasáží je celkem akčních a bavily mě i některé vtipy. Asi nejsem cílovka ale na to, že nejsem cílovka, mě to chytlo :)

26.09.2020 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Musím přiznat, že knihu jsem dočetl jen proto, že jsem ji číst začal číst... Nechápu, jak může být Sparks tak úspěšný. Klišé, klíšé a zase jenom klíšé... Film mě celkem zaujal a na to konto jsem si přečetl i knihu, jako předloha pro film kniha "postačí", ale sama o sobě je zklamáním.

26.09.2020 1 z 5

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

Opravdu povedený počin od mého oblíbeného Toma Clancyho.

26.09.2020 5 z 5