cisa cisa komentáře u knih

Vlastně to má všechno, co tak můžete od Harryho Pottera chtít, ale přesto to působí jako hodně průměrná fanfikce. Děj je předvídatelný, většinu postav vůbec nepoznávám, nechápu, jak to mohla Rowlingová posvětit. Tohle se prostě nepovedlo. Nehodnotím zpracování, protože je to přece jen scénář, takže věřím tomu, že v divadle to vypadá o dost lépe.

04.10.2016 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nedosahuje kvalit prvního dílu, musela jsem začínat několikrát, přes ten začátek jsem se nemohla vůbec prokousat. Některé scény mi připadaly úplně zbytečné. Na rozdíl od prvního dílu mi přišlo, že text je místy napsaný jen proto, aby doprovodil fotografie, a ne naopak. Celkově ale pořád slušná kniha, která stojí za přečtení.

22.06.2016 4 z 5

Život podle Lucie Život podle Lucie Lucie van Koten

Příjemná knížka, u které se zasmějete, ale taky vás přinutí trochu se zamyslet nad vlastním životem. Rozhodně doporučuji i těm, kdo Luciin blog neznají.

11.09.2018 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Je to opravdu vtipné. Původně jsem si to chtěla šetřit na okamžiky, kdy potřebuju trochu zvednout náladu, ale moc to nešlo.

01.08.2016 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Tohle jsem v knihovničce prostě musela mít. Ty ilustrace jsou nádherné a celý příběh tím získává úplně jinou atmosféru. Pro fanoušky nebo děti jako společné čtení před spaním skvělé. Pokud si ale chcete udělat vlastní představu o místech nebo postavách (a nějak se stalo, že vás minuly filmy), sáhněte radši po klasické verzi.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celá tahle trilogie měla poněkud klesající kvalitu. Do tohoto dílu jsem se vůbec nemohla začíst a prvních asi 150 stránek bylo fakt peklo. Závěr pak měl podobné tempo jako první díl. Zasloužilo by si to výrazně seškrtat.

22.06.2016 3 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Zajímavá kniha, něco podobného jsem asi v ruce ještě neměla. Nutila mě zavzpomínat na moje vlastní léta na intru. A velmi mě bavilo, že každá povídka byla psaná jiným stylem a měla jiného vypravěče. Obávám se ale, že pro neintráky to asi úplně nebude.

22.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Děj měl originální zápletku, rychle plynul, trochu toho strachu jsem se taky dočkala. Asi by mi nevadilo, kdyby stála kniha samostatně a už nepokračovala.