cheruvim cheruvim komentáře u knih

Podivná historie: román černého magika Podivná historie: román černého magika Edward George Bulwer Lytton

Uzasne dielo jedneho z najlepsich autorov daneho zanra.
Klobuk dole pred prekladatelom, Weinfurterom, za to, ze sa mu podarilo
uchovat lahkost a melodickost reci aj vo velmi komplexnych a rozvinutych vetach. Medzivojnova cestina dodava knihe este osobitejsi nadych a zvlastne caro.

09.11.2021 5 z 5

Komedianti Komedianti Graham Greene

V tejto knihe sa najde snad kazdy. Vsetci sme v istej miere "komedianti".

05.02.2021 5 z 5

Věčný Žid 1 Věčný Žid 1 Eugène Sue

Kniha bola pre mna ozajstny zazitok. Uz dlho som dej tak neprezival a v situaciach ked boli nevinni, srdecni a slachetni ludia daveni nemilosrdnou masineriou neludskych sviniarov, vo mne vrela krv a cela bytost sa burila. Rozhovory a interakcie som si neskutocne uzival.
Postavy su idealizovane a mierne naivisticke, co mi zvykne prekazat, no v tomto diele to vsetko idealne zapadlo.
Okamzite sa pustam do dalsej casti...

22.12.2020 5 z 5

Za hranicemi individualismu Za hranicemi individualismu Dane Rudhyar

Rozhodne odporucam. Kniha sprostredkuva zaujimavy nahlad na strukturu spolocnosti v ktorej zijeme a predklada viziu akym smerom by sa mohla spolocnost uberat.

09.09.2020 5 z 5

Egyptská kniha mrtvých Egyptská kniha mrtvých Franz Spunda

Pochutka pre milovnikov okultnej fantastiky .

31.08.2020 5 z 5

Zápisky diplomata Zápisky diplomata Nikolaj Fedorenko

Cital som prvu cast vydania z roku 1974.
Musim sa priznat ze kniha mi vobec nesadla.
Skladba viet velmi kostrbata a tazko zrozumitelna.
Jedna sa o mix rozpravania, umeleckeho opisu, filozofovania, psychologickych rozborov, spolocenskej kritiky, zapiskov z novin a mnoho dalsieho. Cele to posobi dojmom ako ked zoberiem nahodne ingrediencie, to co najdem v chladnicke, a hodim to do mixeru.
Najviac som trpel ked sa autorove rozpravanie, jeho reprodukcia rozhovoru s Robertom Kennedym miesala s umeleckym opisom a uvahami o dekoracii pracovne spominaneho senatora. Pripominalo mi to ludi, ktori nedokazu udrzat pozornost pri rozhovore a upadaju do svojej fantazie. Chcel som nahliadnut do zivota a prace diplomata, to vsak kniha ponuka iba v malej davke,
dominantna je kritika americkej spolocnosti a vojny.

10.07.2020 2 z 5

Chlapec Raffael Chlapec Raffael Rolando Cristofanelli

Kniha sa dobre citala. Nemal som vobec predstavu aka tazka, zradna a klukata je cesta ktorou Raphael a mnoho inych umelcov kracalo. Aj napriek obrovskemu talentu nedostal nic zadarmo a vsetko si musel vydobit. Odporucam.

03.07.2020 4 z 5

Návrat tetrády Návrat tetrády Christopher McIntosh

V porovnani s Meyrinkom alebo Mcdonaldom kniha neobstoji. Davam vsak 4 hviezdy za pointu.

24.06.2020 4 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Necakany zazitok

22.11.2019 5 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Prilis dlhy uvod.
Vykvet ukrajinskych magov prezentovany ako partia alkoholikov.
Chlastacie scenky nezaujimave. Scena s Lasom okopirovana z predosleho dielu.
Namet, mesto ako energo-informacny system s vlastnou dusou, je vsak velmi zaujimavy.
Som rad, ze som ju cital.
Ma vsak kopu nedostatkov.

15.10.2019 3 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Uvital by some menej infantility. Bohovia a bohyne, napriklad Cernoboh a Morena by si zasluzili vyrazne vyspelejsi, vznesenejsi prejav. Ide o vysoko vyvynute duchovne bytosti a nie premudlerych stampgastov v krcme na Patronke.

20.09.2019 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Pútavý a napínavý príbeh.

02.09.2019 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Môj prvý Hailey ale čakal som viac. Kniha sa chytá mnohých motívov, vybranú tému len prebehne, problém sa dorieši a ide sa ďalej. Situácie sa vyvíjajú dosť nereálne. Navyše si nemyslím že vystihuje pomery a aktérov v bankovom sektore. Za mňa 3/5

23.08.2019 3 z 5