Chalali Chalali komentáře u knih

Rakvičky Rakvičky Irena Dousková

Nesnesitelná hlavní postava, hodně se snaží, aby nebyla sympatická. Kniha, na kterou asi rychle zapomenu.

18.05.2018 2 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Černou jsem se stala až v Americe.

Velice komplexní kniha, příběh se dotkne života jak nižší tak vyšší vrstvy v Nigérii i Americe. A vlastně i Británii. Navíc dobře zvládnutý vývoj a psychologie postav. Hledání domova, rasa a samozřejmě láska, to jsou hlavní témata. Na to, jaký má kniha rozsah a délku, mě snad ani jednou nenapadlo. že by nějaká pasáž byla zbytečná nebo mě nudila. Sáhl jsem po ní na blind a opravdu nelituju, zhltnuto za dva dny.

12.05.2018 4 z 5

Pep Guardiola - První rok v Mnichově Pep Guardiola - První rok v Mnichově Martí Perarnau

Tohle není jen povrchní popis jednoho roku v Bayernu Mnichov. Perarnau dostal takřka neomezený přístup do kabiny a výsledek stojí za to. Pep byl velice otevřený, s autorem probíral svoje (občas i špatná) rozhodnutí, psychologii hráčů a co jsem ocenil nejvíc - taktiku. Povinná četba.

12.05.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Snad ještě horší než Mléko a med. Povrchní plácnutí, jednu hvězdu snad jen za to, že tahle kniha někoho přivede k poezii - tentokrát možná opravdové.

12.05.2018 1 z 5