CervenaVeronika CervenaVeronika komentáře u knih

Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Voda v pohybu - úžas v nás: Pozorování a pokusy Wolfram Schwenk

Jak říká komentář přede mnou, kniha není pro každého. Mě nezaujala. Měla jsem bohužel jiná očekávání, více teorie, fotografií, zajímavostí. Kniha mi přijde jako spíše zdroj návodů k experimentům a pokusů s vodou.
Nepřijde mi, že odpovídá na otázky, které se kladou v anotaci. Spíše oklikou navede k tématu, ukáže experimenty, ale nevysvětlí dostatečně.
Doporučuji jen pro opravdové nadšence, pokud vás jen zajímaly odpovědi na otázky, tohle není kniha pro vás.

20.08.2020 3 z 5

Černé díry, červí díry a stroje času Černé díry, červí díry a stroje času Jim Al-Khalili

Velmi zajímavá knížka o fyzice. Nevrhá se jedním směrem, ale je otevřena vůči více názorům, díky tomu získáte více informací.
Vyvolala ve mě spoustu otázek a prostoru k zamyšlení.

04.06.2020 5 z 5

Velká kniha tmy Velká kniha tmy Helena Haraštová

Krásně postavená knížka, ale trochu mi chybí jiný důvod proč bych si jí měla pořizovat. Pořídila jsem za účelem opravdu krásných kreseb a rozkládacích stránek, když jsem ji ale četla, chyběl tomu nějaký smysl, byly to spíš náhodná zajímavá fakt o nočním životě/životě ve tmě v různých prostředích.

31.05.2020 4 z 5

Kniha pro multipotenciály Kniha pro multipotenciály Emilie Wapnick

Ze začátku jsem byla nadšená, ale potom to začalo drhnout, možná nejsem cílová skupina, nicméně mně to nic nového bohužel nepřineslo. Líbí se mi první část, která pomůže člověku identifikovat, jestli je multipotenciální či nikoliv, pokud ale již nějakou dobu žijete s vědomím, že nedokážete zůstat pouze u jednoho kopyta a čím víc rozdílných koníčků, tím líp, tak vám jen ukáže, že nejste samotní, a že z vás nejspíš příští Leonardo da Vinci prostě nebude.

06.09.2019 3 z 5

Hegarty o kreativitě Hegarty o kreativitě John Hegarty

Musím říct, že tato kniha mě nenadchla. Ač se kniha prezentuje podtitulem "Pravidla neexistují", hned několik poměrně striktních pravidel a doporučení čtenářovi podbízí.
Ohledně kreativity byli rozhodně napsané zajímavějších knihy, které dokáží čtenáři dát více podnětů k tvorbě než tato kniha (například Austin Kleon).

20.07.2019 odpad!

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Nu, musím říct, že mě tato kniha moc nenadchla.
Jako prostředek ke zvednutí sebevědomí, k podoře uměleckého sebevyjádření ano. ALE. Dalo se to shrnout do jednoho článku místo do celé knihy. Víc doporučím knihy od Austina Kleona, které (aspoň z mého pohledu) tvůrce více inspiruje/motivuje/nabudí k tvůrčí práci.

05.03.2019 3 z 5