čef čef komentáře u knih

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Čtivé a pro čtenáře historických románů jistě zajímavé, jakož i celá trilogie.

09.10.2011 5 z 5

Město zmařených snů Město zmařených snů John Cheever

Kniha se nedá zdolat nesoustředěným rychločtením. Chvílemi velmi depresivní povídky jsou jinak velmi dobré a jistě poslouží k lepšímu pochopení některých podivností amerického způsobu života. Osobně však mám v tomto žánru oblíbenější autory a dávám přednost humoru a optimismu před nostalgií a beznadějí.

07.10.2011 4 z 5

Cestou zrady Cestou zrady Tom Clancy

Pozor toto není Casino Royale! Akce zde mnoho není, o to víc je zde intrik a pastí. Je to svět, kde chřestýš je bezbranná kořist, kde zakolísání v řeči, sklon hlavy, sevření prstů je nezvratný důkaz. Povinné čtení pro konspirativní manipulátory! :-)

30.09.2011 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Předcházející komentáře jsou příliš odsuzující na takto kvalitní thriller. Velká očekávání ovlivnila výsledný dojem? Kniha stojí v každém případě za přečtení i pro zmlsaného znalce tohoto žánru. Dotyky s čínskou kulturou jsou jistě inspirativní.

27.09.2011 5 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Výborně vystavěné, s vystupňovaným napětím. Myslím, že i medicinsky nelze popisu jednání schizofrenika nic závažného vytknout. Pointa nečekaná, ale celkem logická.

24.09.2011 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Kniha čtivá, potěší a poučí.

20.09.2011 5 z 5

Jak se dělá chlapec Jak se dělá chlapec Ludvík Vaculík

Že by před koitem? Vaculík také svou sebestředností nepatří mezi mé oblíbené. Chválu na jeho osobu a dílo nesdílím - asi ho pořádně neznám.

19.09.2011 2 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Nečekejte žádnou velkou literaturu. Je to "jen" profi thriller na dobrou noc.

18.09.2011 4 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Kniha pro náročné, zcela jsem ji nepochopil.

14.09.2011 2 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Výborné před spaním, někdy trochu šablona, má lepší.

14.09.2011 4 z 5

Bourneův klam Bourneův klam Eric Van Lustbader

Orig Ludlum je přesvědčivější.

13.09.2011 3 z 5