Carmen13 Carmen13 komentáře u knih

Hra s vonným dýmem Hra s vonným dýmem Laura Joh Rowland

Tento příběh je zásadní hlavně pro komořího Janagisawu... a pro Hiratu vlastně taky, protože jak jednoho, tak druhého budou důsledky jejich rozhodnutí z tohoto dílu provázet až do smrti.

12.07.2018 4 z 5

Šógunova dcera Šógunova dcera Laura Joh Rowland

Je mi líto Hiraty, čím víc se snaží vše napravit, tak tím víc vše kazí a ještě ne vlastní vinou....Sano se k němu chová zbytečně krutě a vůbec se nedivím, že nemá chuť a odvahu se mu se svým trápením svěřit.

12.07.2018 4 z 5

Róninova milenka Róninova milenka Laura Joh Rowland

Opět mi bylo upřímně líto komořího Janagisawy.

05.07.2018 5 z 5

Ohnivé kimono Ohnivé kimono Laura Joh Rowland

Pro mne osobně, jako stoupence komoří Janagisawy :-), byl nejlepší konec knihy.

29.06.2018 5 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Laura Joh Rowland

Tento příběh mi přišel takový nijaký a konec byl vyloženě nudný a uměle protahovaný. Taky mi už docela dost vadí skutečnost, že skoro v každém díle Reiko něco slíbí a pak se tím stejně neřídí a to samé Hirata. Nějak mi připadá, že si ze Sanových příkazů nedělá vůbec nic....Sano se na ně vůbec nemůže spolehnout, protože nakonec si stejně provedou svou.

14.06.2018 2 z 5

Odsouzencův meč Odsouzencův meč Ingrid J. Parker

Sama autorka říká, že tohle je její nejlepší a nejoblíbenější příběh. V češtině bohužel velmi utrpěl a to především naprosto šíleným překladem, který se velmi výrazně liší od předchozích dílů ( překládaných jiným překladatelem). Překlad dost pozměnil i charaktery některých postav a vztahy mezi nimi. Tora je víc než drzý, Kobe přehnaně žoviální....Dalším problémem je, že kniha snad ani neprošla jazykovou korekturou. Tolik chyb a překlepů se hned tak nevidí....Ale za to nemůže Sugawara Akitada:-) Takže příběh jako takový doporučuji.

12.06.2018 5 z 5

Navoněný rukáv Navoněný rukáv Laura Joh Rowland

Příběh, který ukazuje, že nic nemusí být tak, jak se zdá:-)

01.06.2018 4 z 5

Palác Dračího krále Palác Dračího krále Laura Joh Rowland

Nevím, ale každou knihou je mi komoří Janagisawa víc a víc sympatický :-)

28.05.2018 5 z 5

Tajný deník paní Vistárie Tajný deník paní Vistárie Laura Joh Rowland

Dost mi tam vadily neustálé odkazy na případ Černého lotosu. Ale jinak příběh dobrý.

16.05.2018 4 z 5

Černý lotos Černý lotos Laura Joh Rowland

Nevím, ale tenhle díl mě docela dost zklamal....takový neuchopitelný....

07.05.2018 2 z 5

Smrt čínského kuchaře Smrt čínského kuchaře Frédéric Lenormand

Urážka soudce Ti a jeho pomocníků.

12.04.2018 odpad!

Půlnoční soud Půlnoční soud Frédéric Lenormand

Kdyby tam nebylo zneužito jméno soudce Ti a Tiao Taie, tak dejme tomu. Myšlenku to má, ale já prostě nejsem sto skousnout změněné charaktery původních postav.

06.03.2018 2 z 5

Smrt na podzimní řece Smrt na podzimní řece Ingrid J. Parker

Příběh je zajímavý, ale závěr mi přišel docela odfláknutý. Některé věci nejsou moc dovysvětlené a hlavní viník vlastně vyvázne...a taky jsem poněkud nepochopila, proč je hlavní pirát veze zpět na pevninu, když je má bezpečně všechny na své lodi uprostřed moře....no, nějak se z toho Akitada dostat musel, aby pak mohly být další knížky, že?:-)

10.12.2017 4 z 5

Paní Ti na stopě zločinu Paní Ti na stopě zločinu Frédéric Lenormand

Nechápu, proč se pan spisovatel tak vyřádil na charakteru postav. To, že totálně zpackal charakter soudce Ti, to jsem již bohužel měla tu čest poznat v jiných "dílech", ovšem to, co provedl s Tao Kanem, to už je opravdu zarážející....hrůza. Myslím, že nebudu mít ani sílu tuhle slátaninu dočíst.

18.11.2017 odpad!

Noční můry zabíjejí Noční můry zabíjejí Frédéric Lenormand

Právě jsem to s vypětím všech sil dočetla - to je neuvěřitelná kravina:-(

16.11.2017 odpad!

Palác na jezeře Ču-An Palác na jezeře Ču-An Frédéric Lenormand

Když si člověk zvykne na myšlenku, že Ťi Jen-tsi je někdo úplně jiný než Ti Žen-tie, tak se to docela číst dá....jen mi tam místy pár věci nesedí...ale to je už asi profesionální deformace:-)

03.11.2017 2 z 5

Soudce Ti v akci Soudce Ti v akci Robert van Gulik

Na této knize je fajn, že se skládá z více krátkých příběhů. Takže když není moc času, je to ideální volba. Když jsem se soudcem Ti začínala, taky jsem se trochu ztrácela ve jménech. Jako ostatně všichni:-) Když jsem během měsíce přečetla všechny příběhy v češtině, vrhla jsem se na originály v angličtině a problém tu byl zase... je až k neuvěření, jak se od sebe jednotlivé přepisy jmen v češtině a angličtině liší.

31.10.2017 5 z 5

Palác kurtizán Palác kurtizán Frédéric Lenormand

Upřímně řečeno, žádný velký zázrak jsem nečekala, ale ani takovou hrůzu. Charaktery jednotlivých postav absolutně neodpovídaní své originální předloze. Kolikrát mám pocit, že pan autor původní příběhy od pana Gulika ani nečetl...

19.10.2017 odpad!