Tajný deník paní Vistárie

Tajný deník paní Vistárie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13102/mid_tajny-denik-pani-vistarie-6pL-13102.jpg 4 62 7

Sano Ičiró série

Historický detektivní román ze starého Japonska o vraždě šógunova následníka, kterou řeší samuraj a vyšetřovatel Sano Ičiró. V budoáru veřejného domu byl zavražděn bratranec a zamýšlený nástupce samotného šóguna, jeho smyslná společnice kurtizána Vistárie zmizela a s ní i její deník. Sano, který s ní měl kdysi pletky, stojí před těžkým úkolem: vypátrat vraha a zatajit svůj dávný prohřešek. Nepřátelské intriky nakonec způsobí, že je sám obviněn; v nebezpečí života musí zdvojnásobit své pátračské úsilí, při čemž mu vydatně pomáhá neohrožená choť Reiko. Tentokrát nás autorka vpouští do zábavní čtvrti Jošiwara, sídla svůdných doupat neřesti. Tradičně napínavý, již sedmý příběh ctihodného Sana Ičiró opět vyvolává fascinující atmosféru japonského šógunátu v 17. století... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

The pilow book of lady Wisteria , 2002

m_martina
17.06.2021 4 z 5

I tento případ se mi docela líbil. Ale stále tomu něco chybí, proto nemůžu dát pět hvězd. A okamžitě otvírám knihu s dalším případem Sano Ičiró.

jaroiva
23.02.2020 4 z 5

Další fajn oddechovka. Je to spíš románek o smiřování Reiko a Sana po roztržce v minulém dílu, než detektivka, ale to bylo osvěžující.
Tentokrát mi to sedlo mnohem víc než minulý díl.

p.pavlina
25.08.2018 2 z 5

Tato kniha pro mě byla prvním dílem, který jsem četla od této autorky. Zápletka byla sice zajímavá a opravdu zamotaná, ale dojem mi docela kazil fakt, že jsem se nějak nemohla vpravit do děje. Nemohla jsem si zvyknout na postavy a zapamatovat si je. Nevím, zda je to autorčiným stylem nebo mnou, ale kniha mě nezaujala natolik, aby nutně musela číst všechny díly série. možná si je někdy přečtu, až opravdu nebudu vědět, po které knize sáhnout.

Carmen13
16.05.2018 4 z 5

Dost mi tam vadily neustálé odkazy na případ Černého lotosu. Ale jinak příběh dobrý.

85098211
02.07.2017 4 z 5

Autorka si stále drží zhruba stejnou laťku. Tentokrát se zase spíš více než méně věnuje popisu různých sexuálních praktik - a jako obvykle i zde platí, že méně někdy znamená více ;-). Ale jinak jako detektivní příběh opět dost zajímavé a napínavé.

jaja1989
17.04.2015 3 z 5

S odstupem času zjišťuju, že tenhle příběh nepatří k těm nejhorším od autorky:)

WEIL
18.09.2011

Intriky, vraždy, domy kde se soutěží v neřesti, no to je pěkná ukázka z japonských dějin.

Laura Joh Rowland
americká, 1954