caballero caballero komentáře u knih

Magnetická pole Magnetická pole * antologie

Vždy som nechával poéziu len tak plynúť mimo môjho záujmu. Až táto kniha mi ukázala, že netreba byť konzervatívny a vyskúšať niečo mimo svojej komfortnej zóny.
Skvelá zbierka surrealistických básnikov, ale aj predchodcov tohto žánru doplnená ilustráciami. Nechýba ani Česká a Slovenská scéna ..

21.04.2024 5 z 5

Skutky a názory doktora Faustrolla, patafyzika Skutky a názory doktora Faustrolla, patafyzika Alfred Jarry

Je to absurdné ako Jarry sám.
Ktorý namiesto zvončeka na bicykli používal revolver a jeho posledné želanie na smrteľnej posteli bolo, aby mu doniesli špáradko....

07.04.2024 5 z 5

Locus Solus Locus Solus Raymond Roussel

Čítal som túto knihu pomerne dlho. Podľa môjho mienenia má kniha zbytočne veľa vedľajších príbehov. Miestami som mal pocit, že čítam zbierku poviedok, ktoré ma iba odvádzajú od podstaty hlavného príbehu, čo hodnotím negatívne. Moc sureálne mi to neprišlo skôr by som povedal, že ma autor dobrú fantáziu.

20.03.2024 3 z 5

Intímne dialógy Intímne dialógy Peter Karvaš

Je naozaj pozoruhodné do akých pozícii dokáže Karvaš umiestniť svoje postavy.
Je to trocha komické trocha smutné a zároveň aj svojim spôsobom absurdné.
Krátka knižka, ktorá sa rýchlo prečíta, ale dlhšie rezonuje v mysli..

27.05.2023 5 z 5

Fotografie plukovníka Fotografie plukovníka Eugène Ionesco

Mám rád Ionescov štýl, avšak niektoré poviedky ma naozaj nudili..
Dávam 3 hviezdy.
Za mňa najlepšia poviedka s názvom Blato tej dávam 5 hviezd.

02.09.2022 3 z 5

Červený kokon Červený kokon Kóbó Abe

Prvá polovica poviedok ma moc neoslovila.
Našťastie to začalo pekne gradovat, a musím povedať, že autorov štýl je viac ako pozoruhodný.

01.01.2022 4 z 5

Magnetická pole Magnetická pole André Breton

Som veľký fanúšik surrealizmu, no táto kniha je len generátor náhodných slov bez hlavy a päty.....

01.01.2022 1 z 5

Absolútny zákaz Absolútny zákaz Peter Karvaš

Vždy, keď si spomeniem na túto knižku, tak sa musím pozrieť z okna či vidím tvary, či vidím farby, či všetko nesplýva a, či nie je všetko šedivé...

05.11.2018 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Veľmi som si užil túto knižku.

23.02.2018 5 z 5

Pedro Páramo Pedro Páramo Juan Rulfo

Jedna z najlepších kníh aké som mal v ruke.

15.09.2016 5 z 5

Keď ma kolísalo slnko Keď ma kolísalo slnko Juvan Šestalov

Mohla to byť celkom dobrá kniha keby to nebola z polovice komunistická propaganda!

17.02.2016 1 z 5

Hlboké rieky Hlboké rieky José María Arguedas

Túto knihu mám veľmi rád je naozaj hlboká, podmanivá a hlavne nedocenená.

29.01.2016 5 z 5

V melónovom cukre V melónovom cukre Richard Brautigan

Nádherne krásna, surreálna,absurdná melanchólia.

28.01.2016 5 z 5

Vír Vír José Eustasio Rivera

Vynikajúce nedocenené dielo plné zložitých postáv a charakterov. Je priam neskutočné, ako táto kniha dokáže vtiahnuť do deja. Škoda že napísal iba jednu knihu ale niet pochýb o tom, že to bol naozaj skvelý spisovateľ ktorý si zaslúži pozornosť a uznanie.

22.01.2016 5 z 5

Paf, je s tebou amen! Paf, je s tebou amen! Jan Olof Ekholm

V pohode oddychovka z vojenského prostredia. Páči sa mi tá napätá atmosféra. Dej rýchlo odsýpa a celé sa to číta jedným dychom. Nieje to kniha pre študentov harvardu, ktorí zrovna nemajú, čo čítať..
Niečo, čo dobre padne pomedzi náročnejšiu literatúru..
Určite knižka, čo patrí do mojej knižnice.

12.08.2013 5 z 5

Travič Travič Tristan Schwartz

Kto má rád magický realizmus určite by si mal túto knihu prečítať.Jediné mínus je trocha krátky rozsah.

08.07.2013 5 z 5