Travič

Travič https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133864/travic-133864.jpg 3 13 3

Taliansko na prahu renesancie. Rodinné sídlo janovskej kupeckej rodiny Coronadovcov ukrýva nejedno temné tajomstvo. Svedomie Valdemara Coronada, mocnej a neľútostnej hlavy rodiny, to však neruší ani najmenej. Lucretia, jeho vypočítavá a hysterická manželka, má dvoch synov - Angela a Lorenza. Angelo, Valdemarov nevlastný syn, svojho otčima nemôže vystáť. Útočisko pred jeho tyraniou nachádza nielen medzi milovanými koňmi, ale predovšetkým v zázračných skrytých silách prírody. Lorenzo, Valdemarov právoplatný dedič a miláčik rodiny sa chystá na sobáš s krásnou Sylviou z rodu Viscontiovcov. Jediná vášnivá noc, ktorú Florenťanka však nestrávi v náručí svojho nastávajúceho, prekazí nielen výhodné manželstvo, ale spustí aj lavínu nevyspytateľných udalostí s ohromujúcim záverom. Osud krutého rodu Coronadovcov sa napĺňa; k slovu sa dostávajú vášne, úklady, mágia, duchovia i prevteľovanie. Už-už sa zdá, že pred smršťou nenávisti a šialenstva neostane nikto ušetrený...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Genovai Méregkeverő , 2002

Michalkotea
27.08.2020 3 z 5

Knižku som si vybral náhodne v miestnej knižnici. Páčilo sa mi to len di to viem.predstaviť viac rozsiahle.

caballero
08.07.2013 5 z 5

Kto má rád magický realizmus určite by si mal túto knihu prečítať.Jediné mínus je trocha krátky rozsah.

Marquis
16.04.2013 5 z 5

Zaujímavá a nesmierne pútavá kniha, ktorej by možno prospel väčší rozsah (208 strán je naozaj málo) a ešte trochu viac odvahy. Ku koncu možno narýchlo dopísaná, osud Angela Cajuana sa mi zdal príliš predvídateľný, no tak ako tak, Travič sa mi páčil a rád sa k nemu znovu vrátim. Magický realizmus tohto diela upúta aj čitateľov, ktorí mu moc neholdujú.

Autorovy knížky

2008  69%Travič