Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Super oddych, přečíst si po letech znovu Tinu. Jen mi to kdysi přišlo mnohem akčnější a woow, než teď. Ale četla jsem to jako mládě.

13.03.2023

Poselství zvířecích průvodců Poselství zvířecích průvodců Steven D. Farmer

Nádherné karty :)

11.03.2023 5 z 5

Prvních 100 slov Prvních 100 slov kolektiv autorů

Leporelo s obrázky a slovy.

26.02.2023 3 z 5

Kapky moudrosti srdce IV Kapky moudrosti srdce IV Sri Chinmoy

Inspirativní kartičky pro mnoho okamžiků.

19.02.2023 5 z 5

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

Já nevím, jestli jsme četli stejnou knihu, ale mě zlákal začátek, kdy jsem vnímala přesah, až jsem si říkala, kde se to tam bere... Ale to mě brzy přešlo a zbytek knihy jsem marně přemýšlela, co to má být. A to miluji starou poezii. Ale tohle není poezie... Velmi zvláštní dílko...

14.01.2023 3 z 5

Hodina zamilovaných Hodina zamilovaných František Hrubín

Verše moc krásné, ale ne můj šálek čaje. Nedočeta jsem. Někomu jinému se ale líbit mohou.

29.12.2022 3 z 5

Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Ovlivňování reality 1 - Prostor variant Vadim Zeland

Geniální kniha. Dostala jsem pojmenování pro spoustu věcí, které vnímám a neměla pro ně názvy, další jsem pochopila a začala aplikovat v praxi :)

10.11.2022 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Tenhle díl mě bavil :)

07.09.2022 5 z 5

Kvantový doktor Kvantový doktor Amit Goswami

S některými věcmi nesouhlasím a je znát, že některá dogmata a stará paradigmata vědeckého a lékařského světa je pro autora ještě těžké opustit. Viry, geny atd. Ale jinak přínosná kniha, pokud se o toto téma člověk zajímá, nade si tam to, co potřebuje. :)

10.04.2022 4 z 5

Knížka pro vdovy na prvních pět let Knížka pro vdovy na prvních pět let James Windell

Kniha se mi dostala do rukou až v době, kdy už jsem ji nepotřebovala... ale kdybych o ní tehdy věděla, jistě by mi to moc pomohlo. Pokud bych byla schopná vůbec myslet a číst. Určitě doporučuji začít, (jakkoli je to dávno), pokud to stále nepřebolelo, je vždycky Teď ten správný čas.

17.12.2021 4 z 5

Sen o Heladě Sen o Heladě André Chénier

Krásné básně, některé trochu složité, co se týče znalosti řecké historie a mytologie, ale krásné.

12.10.2021 4 z 5

Z malých dějin Z malých dějin Erich Kästner

Moc krásný poklad, který jsem náhodně nalezla v knihobudce. Paralely mezi blížícím se nacismem a světem posledních let jsou zajímavé.

12.10.2021 4 z 5

Začátek mě chytl, ale pak jsem se do čtení nutila a knihu jsem nedočetla (a ani mě to obsedantně netrápí, jako u jiných knih).

12.09.2021 2 z 5

Výživou proti rakovině - Jak zastavit rakovinový gen Výživou proti rakovině - Jak zastavit rakovinový gen Johannes F. Coy

Kniha je plná zajímavých informací a popis vzniku rakoviny je detailní. Kniha se nečetla úplně lehce, ale byla dobře napsána, ovšem někdy až zdlouhavě. Přesto nesouhlasím s autorem ve všem, masitá strava, uzeniny apod... Vyhýbat se sladkému ovoci úplně. Vzala jsem si z knihy jen něco.

27.10.2016 3 z 5

To je kočka, napsala To je kočka, napsala Markéta Matějková

Krásná kniha. Musela jsem se u některých pasáží smát nahlas. U jiných jsem zase smutnila.

18.02.2015 5 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

Ze začátku mi to příšlo takové útržkovité, suché, nemohla jsem se do děje vpravit. Ale jak se příběh rozvíjel, začetla jsem se jedním dechem a Moire mi učarovala :-)

15.01.2015 5 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Vtipné a lehké, s humornými obrázky :-)

21.09.2014 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Krásný příběh! O to víc jsem probrečela konec :-(

14.06.2014 5 z 5

Slunovrat Slunovrat Josef Hora

Nádherné básně, jedna krásnější než druhá :-)

13.05.2014 5 z 5

Život s kočkou není pro kočku Život s kočkou není pro kočku Deborah Robertson

Milá knížečka plná zajímavostí o kočkách. Určitě by neměla chybět v knihovně správného kočkomila :-)

22.04.2014 5 z 5